Легендарний український музикант, співак і композитор Володимир Івасюк не здійснював суїцид шляхом повішення – його вже мертвим проділи в петлю. Таку думку висловив колишній заступник генпрокурора Микола Голомша у програмі "Право на владу".
Легендарного автора" Червоної рути " було знайдено повішеним у лісі біля Львова понад сорок років тому − у 1979 році. Тоді радянська міліція оформила справу як самогубство.
Через багато років вже українські правоохоронці дійшли іншого висновку і справу про смерть композитора Івасюка було заново відкрито і кваліфіковано за статтею "Умисне вбивство". Голомша повідомив, що повторне слідство встановило справжні обставини смерті композитора і його "повісили мертвим". За його словами, коли цю давню справу підняли, то виявили чимало підтасовок.
"Навіть фальсифікація доказів лікування (Івасюка в психіатричній клініці-Главред ) була досить фальшиво зроблена. Симптоматика була одна, ліки ж інші",-розповів екс-заступник прокурора Голомша.
Читати такожСвятослав Вакарчук оплатить пам'ятник Володимиру Івасюку
Нагадаємо, Володимир Івасюк зник безвісти в квітні 1979 року. Одного разу він вийшов з дому і відправився на роботу в консерваторію. І пропав.
Композитора шукали протягом двох тижнів, але безрезультатно. Тоді ж справу закрили. Однак 18 травня його знайшли повішеним у Брюховецькому лісі біля Львова.
Тіло композитора нібито зовсім випадково знайшов радянський солдат. Офіційною версією радянських правоохоронних органів стало самогубство на грунті нещасного кохання або під час загострення психіатричного розладу.
Народився 4 березня 1949 року в місті Кіцмані Чернівецької області в родині вчителів Михайла та Софії Івасюків.
Свою першу пісню написав у 15 років - на вірші, написані батьком.
У школі створює вокально-інструментальний ансамбль"Буковинка". Навчався в медичному інституті в Чернівцях, звідки, однак, незабаром був виключений за "політичний інцидент". Працював на заводі "Легмаш", де керує заводським хором. І активно пише пісні. Згодом, будучи вже професійним музикантом, закінчує навчання в медичному інституті.
У 1970 році пише пісні "Червона рута" і "Водограй", які вперше виконує з Оленою Кузнєцовою в передачі республіканського телебачення "Камертон гарного настрою".
"Червона рута "перемагає на першому Всесоюзному фестивалі"Пісня-71". На заключному концерті в Москві Івасюк виконав її разом з Назарієм Яремчуком та Василем Зінкевичем.
Хіти Івасюка мали величезний успіх. За словами колишньої співробітниці Управління з авторських прав УРСР Анастасії Крившенко, авторські відрахування композитору за виконання його піснями вокально-інструментальними ансамблями доходили до 100 тисяч рублів на місяць.
А "Водограй" перемагає в телевізійному конкурсі " Алло, ми шукаємо таланти!"та фестивалі"Пісня-72".
Івасюк скоро переїхав до Львова, де і почав навчання в консерваторії у легендарного професора Анатолія Кос-Анатольського. Проте, в 76 - му році музиканта виключили за пропуски занять і він довчався вже під керівництвом Лешека Мазепи. У той період, нарівні з піснями (в першу чергу для Софії Ротару та ансамблю "Смерічка") Івасюк багато складав музики для театру.
У жовтні 1978 року він бере участь у всеукраїнському зльоті творчої молоді. Виповнюється " сюїти-варіації для камерного оркестру "і відбувається прем'єра пісень" літо пізніх жоржин "і"Нам спокій, друже, тільки сниться".
18 травня 1979 року був виявлений повішеним у Брюховицькому лісі неподалік Львова.