Компанія з вакцинації у нашій країні може незабаром бути припинена через сплеск захворюваності через 4-6 тижнів. У тому випадку, якщо центри вакцинації працюватимуть, пацієнтам слід буде обов'язково здавати тест на коронавірус
"Активної вакцинальної кампанії ми будемо мати ще 4-6 тижнів, а далі не виключено, що нам доведеться її згорнути у зв'язку із загостренням ситуації", - попередив лікар-інфекціоніст Віктор Петров в ефірі Обозревателя.
Як пояснив медик, прищепна кампанія завжди проводиться в умовах благополучної епідеміологічної ситуації, а не в ситуації сплеску захворюваності. За його оцінками, до такого сплеску залишилося декілька тижнів.
Читати такожJohnson & Johnson офіційно в Україні: КМУ зареєстрував ще одну вакцину проти коронавірусу
"Час у нас зараз золотий, його потрібно використовувати максимально ефективно. Ми повинні використовувати його для того, щоб прищепитися, а не чекати біля моря погоди, поки ми всі перехворіємо", – підкреслив він.
Петров припустив: якщо центри вакцинації продовжать функціонувати в таких умовах, виникне потреба в тестуванні тих, хто захоче отримати щеплення, оскільки істотно підвищиться ризик того, що людина може бути заражена коронавірусом.
"Ми не будемо знати, хто з людей інфікований, а хто ні. Тому додатково доведеться організовувати тестування перед щепленням. Навіть якщо людина буде відчувати себе досить добре на момент щеплення, перед тим як прищеплювати, слід зробити антигенний тест або попросити у нього результат ПЛР-тестування. Оскільки, якщо епідеміологічна ситуація загостриться, виникне небезпека того, що ми можемо прищеплювати людей, які вже будуть інфіковані коронавірусом", – пояснив лікар.
Він розповів, що в разі зараження людини COVID-19 щеплення втрачає сенс, а ще може стати причиною додаткових побічних реакцій.
"Ті, хто не прищеплюється зараз, ризикують мати відстрочене щеплення у зв'язку або з хворобою, або з тим, що ми не будемо мати гарантій безпеки середовища від коронавірусу", – підкреслив медик.
Останні наукові дослідження показали найбільшу ефективність від Дельта-штаму коронавірусу двох вакцин-Pfizer і Moderna. Вони-кращої якості, заявив голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони, академік НАН України Сергій Комісаренко.
Український уряд зареєстрував вакцину від COVID-19 виробника Johnson & Johnson.
У МОЗ агітують українців активніше робити щеплення від коронавірусу - цього разу глава відомства Віктор Ляшко пообіцяв роздавати безкоштовні квитки на святковий концерт на НСК "Олімпійський".
У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що привілеї для щеплених українців вводитимуть тільки, коли в країні вакцинують 50% населення.