За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, окремі цілі цієї програми передбачають створення на базі медзакладів можливості реабілітації та паліативної допомоги. Захворюваність та смертність викликані онкологічними захворюваннями можна знизити шляхом загальнодержавного системного підходу до профілактики раннього виявлення, доступної діагностики та лікування.
Реалізація нового плану триватиме протягом 9 років- з 2021 по 2030 роки. Також на облік були взяті рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я та різних організацій, що представляють права пацієнтів.
Були названі ключові пункти, передбачені стратегією:
первинна профілактика онкології, шляхом зниження факторів ризику,
психологічна допомога пацієнтам,
популяризація здорового способу життя
раннє виявлення захворювань.
Діагностика онкозахворювань в Україні – про що повідомлялося раніше:
27 жовтня 2020 року в Кабміні пояснили рішення перенаправити 61,5 млн гривень, призначених на фінансування проекту з удосконалення діагностики онкологічних захворювань, на ремонт доріг у Львівській області. Повідомлялося, що уряд за ініціативою міністра охорони здоров'я Максима Степанова підтримало рішення Комісії з перерозподілу коштів.
29 жовтня 2020 року в Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що кошти, які були закладені в бюджеті 2020 року на будівництво молекулярно-генетичної лабораторії в Національному інституті раку, перерозподілили на інші програми через ризик їх невикористання до кінця бюджетного року.