У Москві прокоментували повідомлення про розробку Україною Плану спільних кроків щодо виходу з кризи, про який оголосив глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.
Співрозмовник РБК, близький до російської делегації в ТКГ, заявив про те, що Москва не отримувала від України План спільних кроків щодо виходу з кризи.
За словами джерела, в РФ чекають пропозицій української делегації в письмовому вигляді.
У свою чергу представник терористичної "ДНР" Наталія Ніконорова заявила, що бойовики не отримували пропозиції, озвучені Кравчуком.
«Поки що не ясно - це особиста думка Кравчука або офіційна позиція. Тому що все, що озвучується [представниками української делегації в ТКГ] в ЗМІ, згодом часто виявляється чиєюсь особистою думкою. Чекаємо офіційний документ від української сторони", - заявила Ніконорова.
При цьому вона підкреслила, що»озвучений Кравчуком план на перший погляд суперечить документам, які були підписані в Мінську".
Читати такожУ Путіна відповіли на пропозицію Кравчука щодо виборів на Донбасі
Нагадаємо, раніше Леонід Кравчук запропонував повністю припинити конфлікт і демілітаризувати тимчасово окуповані території Донецької та Луганської області на початку 2021 року. Це необхідно для проведення там місцевих виборів 31 березня.
За його словами, про це йдеться в підготовленому українською стороною плані спільних кроків для Тристоронньої контактної групи.
Читати такожДо складу спільних патрулів на Донбасі увійдуть представники " ЛДНР – - Резніков
Мінськими угодами називають три документи для врегулювання ситуації на Донбасі, їх підписали сторони-учасники Тристоронньої контактної групи (Україна, РФ, ОБСЄ). Під одним документом також стоїть підпис країн-членів нормандського формату (Україна, РФ, Німеччина, Франція), пише Вікіпедія.
У Мінську 5 вересня 2014 року представники України, Росії, ОБСЄ і ватажки самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" підписали Мінський протокол (перші Мінські угоди), який передбачав введення перемир'я на Донбасі.
Пізніше після консультації ТКГ був підписаний меморандум про виконання положень Протоколу. Також в документі були прописані домовленості про припинення вогню, відведення важкого озброєння, зупинці військ на поточній лінії зіткнення і встановленні 30-кілометрової зони безпеки.
У 2015 році лідери країн-членів нормандського формату під час саміту 11-12 лютого погодили комплекс заходів з виконання Мінського протоколу, документ також підписали члени ТКГ і лідери бойовиків, його назвали другими Мінськими угодами.
Росія стверджує, що не є стороною конфлікту на Донбасі. Україна і низка західних країн стверджують, що на Донбасі є російські війська, і РФ контролює бойовиків.
РФ наполягала на прямих переговорах Києва з бойовиками і на проведенні виборів на Донбасі. Київ не хоче вести прямі переговори з бойовиками і стверджує, що вибори на Донбасі можуть бути проведені тільки після того, як територію покинуть війська Росії.