У Міносвіти пояснили, чому "дистанціонка" необов'язкова для шкіл у карантин

У Міносвіти пояснили, чому "дистанціонка" необов'язкова для шкіл / УНІАН

У профільному відомстві дали відповідь на питання, як потрібно поступати керівництву навчальних закладів в умовах пандемії Covid-19.

Представники українського Міносвіти та науки заявляють - карантин або інші надзвичайні обставини в Україні, через які учні тимчасово не можуть відвідувати навчальні заклади, не потребують обов'язкового переведення таких закладів на дистанційне навчання.

Про це з посиланням на лист-роз'яснення відомства повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. У Міносвіти вважають, що навчання в умовах пандемії COVID-19 має проходити в змішаному форматі.

"Карантин та інші надзвичайні обставини, які тимчасово унеможливлюють відвідування навчальних закладів, не потребують переведення учнів на дистанційну форму (та відповідного збору заяв від батьків). За рішенням педагогічної ради освітній процес триває з використанням технологій дистанційного навчання на денній або іншій формі здобуття освіти, на яку учні зараховані. Саме таким чином може бути реалізовано "змішане навчання"", ‒ заявили чиновники.

При цьому, як стверджують у Міносвіти, особливо уважно керівникам навчальних закладів слід організувати дистанційне навчання для осіб з особливими освітніми потребами (надавати підтримку з боку асистента вчителя або асистента учня), а також для учнів, які не мають доступу до інтернету або технічних засобів навчання (для них слід використовувати всі сучасні засоби комунікації).

Дистанційне ж навчання, за даними відомства, не вимагає скорочення змісту освіти й кількості годин для його освоєння. Звичайне навчання відбувається одночасно в синхронному й асинхронному режимах (щоб запобігати погіршенню здоров'я учнів і вчителів).

У міністерстві стверджують, що вчителям не потрібно проводити всі уроки неодмінно синхронно (чи то пак онлайн) з використанням відеоінструментів Skype та Zoom. Крім того, педагоги повинні обов'язково приділяти увагу вправам для очей і постави учнів.

Читати також"Масово" хворіють школярі та вчителі: у Києві на карантин закрили вісім шкіл

Карантин у навчальних закладах в Україні - що було раніше:

Новини заразКонтакти