"Метінвест" вже почав виробляти сировину, завдяки використанню якого їй вдасться зробити виробництво на її підприємствах максимально екологічно безпечним. Про це під час виступу на Міжнародному форумі "Декарбонізація сталевої індустрії: виклик для України" розповів генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков, пише "ДС".
За його словами, в "Метінвесті" вибрали нетрадиційний шлях оновлення потужностей і процесу виробництва. Йдеться про такий ланцюжок: спочатку готується залізо методом прямого відновлення (DRI-окатиші), потім з нього можна виробляти сталь електросталеплавильним методом, а, це означає, що мова вже йде про "зелену" металургію.
"Ми вже зробили перші кроки в цьому напрямку. У нас з початку цього року є повноцінний окатиш DRI-класу, який ми почали виробляти на нашому Центральному ГЗК. По суті, ми створили сировину, яка може використовуватися для низькоулеродного процесу виробництва сталі", - пояснив Риженков.
Таким чином, за його словами, компанія планує побудувати модулі з прямого відновлення заліза і перейти до електрометалургії, а в більш віддаленій перспективі – і водневої металургії.
"У перспективі це можна буде безпосередньо пов'язувати з поновлюваними джерелами енергії. Не секрет, що там, де знаходяться наші підприємства, в тому ж Маріуполі, дуже високий потенціал ВДЕ. Також в перспективі – воднева металургія, тобто модулі прямого відновлення заліза зможуть бути з легкістю переведені на водень, коли це вже стане для всіх доступна технологія", – пояснив Риженков.
При цьому від констатував, що в України в цілому великий потенціал з декарбонізації металургійної галузі.
"Якщо порівняти українську металургію з європейською - то вона сьогодні програє з точки зору декарбонізації. В Україні 2,3 СО2 на тонну сталі, в той час як європейські практики показують близько 1,9. У нас є потенціал навіть з наявними технологіями. Це і енергозбереження, і використання газів, що відходять і тепла, і застосування правильного міксу палива та обміну газами. Це те, що вже сьогодні існує в світі, й те, що нам необхідно перейняти і впроваджувати на наших заводах і чим активно займається "Метінвест", – констатував Риженков.
За його словами, в процесі декарбонізації група фокусується на "чорній частині виробництва" – випуску чавуну і сталі, при якому наявні технології не дозволяють уникнути значних викидів вуглекислого газу в атмосферу.