У Державному комітеті з питань телебачення і радіомовлення заявили, що повне припинення або обмеження ввезення на територію України російських книг можливо тільки після прийняття закону, який передбачав би відповідне ембарго.
"Останнім часом в соціальних мережах та Інтернет-ЗМІ поширюється інформація про нібито перевищення повноважень Держкомтелерадіо України при видачі дозволів на ввезення книжкової продукції з РФ. Ми повинні ще раз підкреслити: Держкомтелерадіо як центральний орган виконавчої влади діє відповідно до функцій, визначених державою і виконує завдання відповідно до чинного законодавства України", - повідомляється на сайті комітету.
У Держкомтелераді відзначили, що видача дозволів на ввезення на територію України книжкової продукції з Росії відбувається відповідно до закону, прийнятого в кінці 2016 року. Він передбачає, що дозвіл на ввезення не даються виключно книгам антиукраїнського змісту, а також містять пропаганду на користь держави-агресора.
"За весь час дії цього закону і, відповідно, функціонування дозвільної системи легальним шляхом в Україну не потрапила жодна книга антиукраїнського змісту, а обсяг книжкових видань, завезених з РФ, порівняно з 2011 роком скоротився в 12 разів", — зазначили в Держкомтелерадіо.
Читати такожВ Україні заборонили ввезення трьох дитячих книг за пропаганду Росії
За чотири роки комітет дозволив ввезти в Україну 31 тис. найменувань книг з Росії. Більшість з них — твори світової класики, дитяча та науково-популярна література. Частина дозволів видана на ввезення в Україну україномовних книг українських видавництв, надрукованих в РФ.
Крім того, за ініціативою Держкомтелерадіо РНБО ввела санкції щодо дев'яти російських видавництв, які найбільше відзначилися випуском антиукраїнської літератури. Це майже вдвічі зменшило обсяги надходження на український ринок видавничої продукції з території Росії.
Протягом 2017-2019 років дозволи, що передбачають ввезення на митну територію України видавничої продукції 59 російських, п'яти українських, одного молдавського і одного білоруського видавництв, отримували 20 суб'єктів господарювання. Станом на 1 січня 2021 року цією діяльністю займається лише шість імпортерів.
Читати такожВ українські бібліотеки за державні мільйони куплять книги Ніцой, В'ятровича і Сенцова