Бізнес на карантині: їхавші заробітчани з Польщі платили гроші, щоб потрапити до України – розслідування ЗМІ

Українці їхали додому з Польщі на безкоштовному автобусі за 30 злотих / dpsu.gov.ua

Перевізник і організатори заробили щонайменше 3,6 млн гривень.

Повернення українських заробітчан додому через епідемію COVID-19 ознаменувалося скандалом. На пункті пропуску Корчова-Краковець у Яворівському районі Львівської області українці змушені були платити по 30 злотих (або 200-300 грн), щоб потрапити на український кордон. Гроші платили водіям організованих місцевою владою автобусів, які мали б перевозити українців безкоштовно.

Про це йдеться в сюжеті програми Секретні матеріали, що вийшов на телеканалі 1+1.

Українці зізналися, щоб потрапити на територію України на організованому владою автобусі, потрібно було ще й заплатити. Проїзд від КПП Корчова до КПП Краковець – відстань між якими 1,5-2 кілометри – коштував 30 злотих. Дану інформацію підтвердив і водій одного з рейсів.

Прессекретар прикордонного загону Маргарита Васильєва у коментарі Секретним матеріалам заявила, що пішохідний перехід на даному КПП заборонений, тому місцева влада вирішила організувати пасажирські перевезення. На питання про те, чому така послуга несподівано виявилась небезкоштовною, прессекретар відповісти не змогла.Читати такожПольща повернула обов'язковий карантин для авіапасажирів з України

"Це питання до прикордонників. Як мені відомо, міська влада надавала (автобуси) безкоштовно", - сказала Васильєва.

Імовірно, тільки за один автобус перевізник заробляв 12 тисяч гривень.

Під час журналістського розслідування з'ясувалося, що перевезеннями займається компанія I-Travel bus з Яворіва.

Журналісти поспілкувалися з одним з директорів підприємства, який заявив, що грошей з пасажирів ніхто не вимагає – "хто хоче, той і платить".

У свою чергу, заробітчани акцентували увагу на тому, що безкоштовно їхати було неможливо.

Як з'ясували журналісти Секретних матеріалів, організацією автобусів займався Андрій Шумський – голова Яворівської районної адміністрації. Всього, за орієнтовними підрахунками, на даних перевезеннях після закриття кордонів у період з 26 по 27 березня було зароблено як мінімум 3 мільйони 366 тисяч гривень.

Нагадаємо, з 1 липня Польща відновила регулярні авіарейси з Україною.

Туристи на польську територію потрапити як і раніше не можуть.

Автор: Андрій Ганчук
Новини заразКонтакти