Тотальний локдаун вже в жовтні: інфекціоніст пояснив неминучість посилення карантину

В Україні необхідно вводити локдаун, вважає Вадим Арістов / УНІАН

Епідемію коронавірусу в Україні необхідно загальмувати, впевнений Вадим Арістов.

В Україні необхідно вводити жорсткий локдаун через епідемію коронавірусу, заявив інфекціоніст, консультант з управління змінами Revival Institute for Future Вадим Арістов.

"Локдаун потрібно буде вводити, як мінімум, з 14 жовтня. У світі його, як правило, вводять на рівні кількості щоденних смертей 8 на мільйон. Для України це 300 смертей на день. За нашими прогнозами, таких показників ми досягнемо 14 жовтня. Далі виникне шалена потреба в госпіталізації, а пік використання ліжок припаде на перші числа листопада", - підкреслив він під час чату в Главреді.

Він упевнений, що епідемію необхідно загальмувати, інакше в Україні прогнозується дефіцит 9 тисяч лікарняних ліжок у листопаді.

Інфекціоніст пояснив, що без тотального локдауну рівень поширення вірусу серед спільноти буде фактично нескінченним і триватиме, ймовірно, до чергового сезонного зниження навесні.

"Високий рівень поширення вірусу - це загроза для всіх, в тому числі і вакцинованих. Вже доведено наявність багатьох "пробивних" варіантів інфекції, тобто здатних пробити вакцинації імунітет. Всі вони залишають постковидний синдром, який є істотним тягарем і з часом може стати основною проблемою цієї пандемії", - вказав він.

Арістов додав, що в разі, якщо не буде введений жорсткий локдаун, це призведе до великих втрат працездатності населення в результаті постковидного синдрому і до смертей: "Все одно ми не зможемо прищеплювати стільки людей, скільки потрібно".

Читати такожЗупинка транспорту через локдауну: у МОЗ назвали головну умову

Нагадаємо, раніше заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Ігор Кузін спрогнозував терміни пікового навантаження у зв'язку з ростом числа заражень коронавірусом.

У разі, якщо число хворих буде продовжувати рости, то ситуація в країні може значно погіршитися вже в жовтні. Разом з тим заступник голови МОЗ зазначив, що за розрахунками пік захворюваності коронавірусом в Україні очікується приблизно в листопаді.

Новини заразКонтакти