Тема розмови президентів США та України – Джо Байдена і Володимира Зеленського – залежатиме від того, як пройде американо-російський саміт і саміт НАТО. Є два варіанти: Вашингтон може дати Києву команду виконувати Мінські угоди або, навпаки, імітувати процес їхнього виконання.
Таку думку озвучив у коментарі Главреду керівник Фонду Українська політика, політолог, історик Костянтин Бондаренко. Він вважає, що в України завжди залишається можливість маневру.
"Наприклад, якщо будуть примушувати Україну до виконання "Мінська" в його нинішньому вигляді, вона може встановити тісніші контакти з Великою Британією та ігнорувати позицію США, тобто здійснювати кроки на догоду Лондону, а не Вашингтону. Також Україна може створити регіональні блоки, наприклад, за участю Туреччини», - зазначив експерт.
Читати такожЕксперт пояснив, навіщо Зеленського викликали до ВашингтонаБондаренко вважає, що в будь-якому випадку на Україну чекатиме доля несуб'єктної держави, якою маніпулюватимуть в інтересах великих гравців.
«Для того, щоби нами не маніпулювали, нам потрібно самим ставати сильними і дорослими», - резюмував політолог.
7 червня відбулася телефонна розмова президента України Володимира Зеленського з главою американської держави Джо Байденом. Господар Білого дому запросив главу Української держави приїхати з візитом до Вашингтона. При цьому Байден пообіцяв Зеленському підтримку територіальної цілісності й суверенітету України на переговорах з Путіним.
Як розповіли в Офісі президента, в ході переговорів Зеленський і Байден обговорили питання війни на Донбасі, ситуацію з Північним потоком-2 і інтеграцію України в Північноатлантичний альянс.
У липні Зеленський повинен приїхати до Вашингтона на переговори з Байденом, в рамках яких обговорюватимуться деталі саміту США та Росії в Женеві.
Пізніше на Банковій поінформували про те, що Зеленський в ході розмови з Байденом запропонував створити чіткий план вступу України до НАТО, який має бути прив'язаний до календарних дат.