В Україну на вихідних, 17-18 жовтня налетіла справжня буря зі шквальним вітром і сильними дощами, через що десятки населених пунктів залишилися знеструмленими. Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.
Як йдеться в повідомленні, в результаті без світла залишилися 43 населених пункти в трьох регіонах, а щоб відновити електропостачання, до робіт були залучені бригади обленерго.
Шквальний вітер і ураган зносив дахи з будинків і повалив дерева. Так, на території Кіровоградської, Миколаївської та Київської областей внаслідок несприятливих погодних умов пошкоджено дахи понад 140 будівель, повалено близько 110 дерев та підтоплено 11 домогосподарств.
Як повідомляють рятувальники, в Кропивницькому три людини отримали травми і були відправлені в лікувальні установи.
До ліквідації наслідків негоди рятувальники залучили понад 130 осіб та 51 одиницю техніки. З них від ДСНС - 80 людей особового складу та 25 одиниць техніки.
За словами кліматолога Віри Балабух Україну з кожним роком будуть все частіше накривати град, потужні зливи, урагани і смерчі. Причиною такої екстремальної погоди стали процеси зміни клімату, що відбулися за останні десятиліття і, які будуть відбуватися далі.
"Після того, як у нас протягом останніх років масово почали вирубати лісосмуги – вони були знищені буквально за декілька років, до цього додалися ще й всі нові процеси, що відбуваються в атмосфері, у нас знову виникають пилові бурі. Для смерчів лісосмуги не є перепонами. Це явище – надзвичайно небезпечне, навіть для атомних електростанцій, які є досить потужними і захищеними спорудами.Збільшення кількості смерчів також пов’язане зі змінами клімату, ростом температур та ростом нестійкості атмосфери", - розповіла завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух під час чату на сайті Главред.
Як раніше повідомляв Главред, кліматологи кажуть, що урагани і тропічні циклони стають сильнішими у міру нагрівання планети, адже тепліша вода забезпечує більше енергії, яка їх живить. А в Україні вже видно значну зміну клімату, зазначили в Інституті водних проблем і меліорації НААН України.