"Росією керують брехуни": Зеленський відреагував на удар ворога по Одесі

Зеленський відреагував на російський удар по Одесі / Колаж: Главред, фото: УНІАН, ДСНС

За словами президента України, на цю мить близько 160 тисяч мешканців Одеси залишилися без тепла та електрики.

Ключові тези Зеленського:

Вночі проти 19 лютого російські окупанти масовано атакували Одесу та район ударними безпілотниками. На цинічний удар РФ по енергетичній інфраструктурі відреагував президент України Володимир Зеленський у своєму Telegram.

Він зазначив, що наразі в Одесі тривають рятувальні роботи.

"Саме по цивільних енергетичних об’єктах, проти яких російська армія вже майже три роки не шкодує ані ракет, ані ударних дронів", - написав очільник країни.

Він пригадав, що вчора після сумнозвісної зустрічі в Ер-Ріяді, російські представники вкотре брехали про те, що вони нібито не завдають ударів по енергетиці.

"Майже в той самий час – такий удар, ударні дрони проти електротрансформаторів. І це взимку, мінус 6 градусів за Цельсієм було вночі", - обурився Зеленський.

Shahed 136 / Інфографіка: Главред

Він повідомив, що на цю мить близько 160 тисяч мешканців Одеси залишилися без тепла та електрики. Без опалення та освітлення залишилися 13 шкіл, дитячий садок і кілька лікарень.

Зеленський також подякував рятувальникам та усім, хто допомагає людям.

"Маємо пам’ятати, що Росією керують патологічні брехуни, і їм не можна довіряти – на них треба тиснути заради миру", - наголосив президент України.

Удар Росії по Одесі 19 лютого фото: ДСНС
Удар Росії по Одесі 19 лютого фото: ДСНС
Удар Росії по Одесі 19 лютого фото: ДСНС
Удар Росії по Одесі 19 лютого фото: ДСНС

Удари РФ по Україні - останні новини

Як писав Главред, у ніч на 19 лютого, російські окупанти атакували Одесу ударними безпілотниками типу "Шахед". У місті пролунали потужні вибухи, після чого з'явилися проблеми з електропостачанням. Згодом пролунали і повторні вибухи. Місцеві ЗМІ та моніторингові канали повідомляли про те, що РФ намагається атакувати об'єкти енергетики в Одесі.

Згодом мер Одеси Геннадій Труханов повідомив, що в місті залишилися без опалення і світла 14 шкіл, 13 дитячих садочків і один із найбільших районів міста - понад 500 будинків - у якому живуть понад 250 тисяч жителів.

Днем раніше в місті Долинська Кіровоградської області російський дрон влучив у багатоповерхівку. Спалахнула пожежа. Унаслідок удару постраждали троє людей - жінка з двома дітьми.

Інші новини:

Що таке дрон Shahed

Літак-снаряд іранського виробництва із заявленою дальністю польоту до 2000 км (за іншими даними 1000 км). Іранські дрони, під назвою "Герань-2", широко використовуються під час ударів російських окупантів по мирних містах України. За деякими даними у 2023 році РФ почала застосовувати версію дрона власного виробництва, пише Вікіпедія.

Новини заразКонтакти