Коротко:
У ніч на 6 квітня російські війська здійснили комбіновану атаку на Україну, використавши ракети різних типів – повітряного, наземного та морського базування, а також ударні безпілотники. Про це написали у пресслужбі Повітряних сил ЗСУ.
У повідомленні йдеться, що ворог випустив по Україні 132 засобів повітряного нападу, зокрема:
За даними ПС ЗСУ, станом на 10 ранку українські захисники збили 53 повітряні цілі.
"6 крилатих ракет Х-101/Х-55СМ, 6 крилатих ракет "Калібр", 1 балістичну ракету "Іскандер-М", 40 ударних БпЛА типу Shahed", - йдеться в повідомленні.
Ще 53 ворожі безпілотники-імітатори — локаційно втрачені (без негативних наслідків).
Через комбіновану ворожу атаку постраждали Київська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Черкаська та Миколаївська області.
Як писав Главред, вранці 6 квітня, ворог балістичними ракетами атакував Київ. У Дарницькому, Солом'янському та Оболонському районі рятувальники ліквідували пожежі. Відомо про 3 постраждалих. Двоє з них - госпіталізовані.
Крім того, за інформацією голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, о пʼятій ранку ворог вдарив КАБами по Куп'янську. Виникла пожежа на 4-му та 7-му поверхах дев'ятиповерхового багатоквартирного будинку. На відкритій території також горіла посадка. Двоє людей постраждали.
У ніч на 6 квітня, росіяни вкотре атакували "Шахедами" місто Суми. Вісім ударних дронів були спрямовані на цивільну інфраструктуру. У результаті ворожої атаки на місто пошкоджені адміністративні, складські приміщення, автомобільна та інша техніка одного з підприємств.
У суботу ввечері, 5 квітня, окупанти завдали нового повітряного удару по Україні, у Миколаєві виникли пожежі. За даними голови ОВА Віталія Кіма, житлова забудова Миколаєва потрапила під удар російських дронів-камікадзе.
Інші новини:
Повітряні сили Збройних сил України — вид збройних сил у складі Збройних сил України, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Військово-повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об'єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.