У Конституційному суді вакантними ще залишаються 2 суддівські посади.
У четвер, 18 лютого, Верховна Рада призначила вченого-конституціоналіста Віктора Кичуна на посаду судді Конституційний суд.
Відповідне рішення підтримав 241 народний депутат при мінімально необхідних 226-ти на пленарному засіданні.
Зазначимо, що кандидатуру Кічуна внесла фракція партії Слуга народу.
Крім Кичуна, на цю посаду також претендували Ольга Боднар-Петровська (суб'єкт подання - фракція Батьківщина), Юрій Павленко (за квотою Опозиційної платформи - За життя) і Руслан Сидорович (за квотою Голосу).
Раніше представник президента в КС Федір Веніславський не заперечував, що давно знайомий з Кичуном. Багато хто називає його "людиною Веніславського", пише УНІАН.
Після призначення Кічуна на посаду, в КС вакантними все ще залишаються 2 суддівські посади (по одній від парламенту і з'їзду суддів).
Віктор Кичун є доцентом кафедри конституційного права Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого.
У грудні 2019 року він подав декларацію кандидата на посаду судді Конституційного суду.
Криза навколо Конституційного суду:
28 грудня голова КС Тупицький не з'явився на виклик в офіс генпрокурора. Повідомлення про підозру у підкупі свідка та у завідомо неправдивих свідченнях свідка йому надіслали поштою.
За даними слідства, з корисливих мотивів і в особистих інтересах і в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду Тупицький вплинув на свідка у кримінальному провадженні шляхом підкупу для того, щоб він відмовився від дачі показань або дав неправдиві свідчення.
Крім того, Тупицький тричі протягом 2018-2019 років давав слідчому управлінню спецрозслідувань Генпрокуратури неправдиві свідчення, поєднані зі штучним створенням доказів стороною захисту у кримінальному провадженні щодо заволодіння майновими активами Зуївського енергомеханічного заводу.
Також в офісі генпрокурора заявили, що направлять клопотання президенту про відсторонення Тупицького з посади судді.
29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді КС строком на два місяці.
30 грудня правовий департамент Секретаріату Конституційного Суду оприлюднив коментар, в якому заявляється про незаконність і неконституційність Указу президента про відсторонення Тупицького.
У свою чергу, в офісі президента заявили, що будь-які "заяви", розміщені на сайті Конституційного Суду і щодо яких суд не приймав рішень, є юридично нікчемними.