Як правило, екотерористи атакують великі промпідприємства або прибуткові виробництва.
За словами фахового юриста Валентина Лучковського, є чотири групи організацій активістів, які займаються екологічною та псевдоекологічною діяльністю, йдеться в сюжеті "5 каналу".
"Перша група – це ті, хто борються за певну ідею. Друга група – ті, хто використовуючи ідею, намагаються заробити кошти таким чином, що влаштовують певні пікети, щоб прийти до власника і сказати: дай гроші й ці пікети припиняться. І третя група – це ті, кого використовують для боротьби з конкурентами, щоби припинити або зупинити виробництво. І четверта група – це ті, кого використовують для рейдерськоих захоплень", – розповів Лучковський.
Фахівці вважають, що зазвичай об'єктом атаки екотерористів стають великі промпідприємства або прибуткові виробництва. Водночас псевдоактивістів зовсім не цікавлять глобальні проблеми, які ставлять під загрозу здоров'я та життя всіх жителів України, як-то знищення лісів, отруєння повітря транспортними викидами, дефіцит питної води у багатьох регіонах.
Експерти також звернули увагу на те, що державі слід негайно реагувати на очевидні екологічні проблеми, одночасно запроваджуючи на законодавчому рівні відповідальність за спекуляції на темі довкілля та екотерор.