Від Ахметова до Порошенка: опубліковано рейтинг найбагатших українців

Рінат Ахметов / УНІАН

Статки Ріната Ахметова оцінили в $ 7,3 млрд.

Власник групи SCM Ріант Ахметов залишається найбагатшою людиною в Україні.

Про це йдеться в матеріалі 100 найбагатших українців. Рейтинг 2020, опублікованому виданням Фокус.

Статок Ахметова оцінено в $ 7,3 млрд. "у сферу його інтересів входять різні напрямки, хоча ключові дивіденди він отримує як власник великих активів в енергетиці та металургії", - пишуть автори матеріалу.

На другому місці розташувався власник компанії Інтерпайп Віктор Пінчук з капіталом в $2,4 млрд. Підкреслюється, що хоча Пінчук все частіше з'являється в медіа як бізнесмен, що розпродає активи (у банківській і газовидобувній сферах), його металургійний і трубний бізнес залишається прибутковим.

Тртьє местро займає власник Group DF "австрійський ув'язнений” Дмитро Фірташ з $1,8 млрд. його назвали успішним бізнесменом в хімічній промисловості, а виробництво мінеральних добрив — один з його ключових бізнесів. “В останні роки ім'я Фірташа міцно асоціюється з судовими тяжбами. Навесні 2014 року за запитом Міністерства юстиції США бізнесмена заарештував австрійський поліцейський підрозділ COBRA в підозрі дачі $18,5 млн хабара з метою отримати ліцензію на розробку титанових родовищ в Індії для продажу титанової продукції компанії Boeing. Але тоді українського бізнесмена не засудили і не вислали з Австрії. 21 лютого 2017 року суд Відня визнав допустимою екстрадицію Фірташа в США, але бізнесмен все ще залишається в ЄС", - нагадується в статті.

Четверте місце у власника групи Смарт Холдинг, народного депутата Вадима Новинського. Його статки оцінили в $1,5 млрд. "Компанії народного депутата Вадима Новинського працюють у багатьох галузях - від фінансів і нерухомості до видобутку корисних копалин. Один з ключових активів - холдинг Метінвест, де з часткою 25% він виступає партнером Ріната Ахметова", - сказано в матеріалі.

П'яте місце у власника компанії Roshen, екс-президента Петра Порошенко з $1,3 млрд."Як і раніше, основний дохід Порошенка пов'язаний з корпорацією Roshen. Його кондитерськими активами з 2014 року займався траст в управлінні інвестиційного банку Rothschild, але в 2019 році власником став старший син Порошенка, Олексій", - уточнили журналісти.

На шостому місці подружжя Олександр і Галина Гереги, у яких знайшлося $1,2 млрд. "Подружжя Олександр і Галина Гереги продовжують будувати бізнес-імперію - паралельно з розвитком мереж будівельних гіпермаркетів Епіцентр і Нова лінія інвестують в агроактиви", - розповіли автори.

Сьоме місце дісталося нардепу, куму президента РФ Володимира Путіна і співвласнику низки обленерго Віктору Медведчуку з $1,2 млрд. Повідомляється, що ряд російських, а також офшорних фірм оформлених на дружину Медведчука Оксану Марченко.

На восьмому місці співвласник групи Приват Ігор Коломойський, у якого нарахували $1,2 млрд. “Левову частку дивідендів Ігор Коломойський отримує від своїх металургійних активів... В цілому підприємства Ігоря Коломойського працюють з хорошими показниками, хоча у зв'язку із зростанням цін на електроенергію їх прибутковість в минулому році різко скоротилася. Але ненадовго", - написано в статті.

Дев'яте місце у співвласника групи Приват Геннадія Боголюбова з $ 984 млн. "Основні дивіденди бізнесмен отримує від нафтогазових активів", - уточнюють укладачі рейтингу.

Замикає десятку українських багатіїв співвласник Fozzy Group Володимир Костельман з $856 млн.

"Вихід з економічної кризи багато в чому залежить від того, яку політику будує держава щодо бізнесу. У тому числі активів найбагатших українців, порахувати які хоч і важко, але можливо", - сказано в матеріалі.

Журналісти також підкреслили, що готуючи матеріал в 2020 році застосували нову методику оцінки багатства при складанні рейтингу.

Нагадаємо, раніше видання Forbes Україна склало рейтинг 100 найбагатших українців, його традиційно очолює бізнесмен Рінат Ахметов. До трійки лідерів увійшли бізнесмен Віктор Пінчук та екс-президент Петро Порошенко.

Новини заразКонтакти