Новий штам COVID-19 "Дельта" проявляє невразливість до антитіл і набагато більшу в порівнянні з іншими штамами агресивність. Головний інфекціоніст МОЗ професор Ольга Голубовська на Facebook-сторінці дала поради, як уберегтися від зараження.
За її словами, варіант "Дельта" має близько 15 різних мутацій у порівнянні з початковим вірусом COVID-19, дві з яких допомагають вірусу уникнути антитіл ‒ як природних, так і поствакцинальних.
Ще одна мутація, каже медик, підсилює" прилипання " вірусу до наших клітина і сприяє утворенню т.зв. "синцитія" — злиття клітин і формуванні багатоядерної структури із загальною цитоплазмою (своєрідною фабрикою з виробництва клітин).
"Це пояснює буквально вибухове наростання вірусного навантаження, що супроводжується вираженою клінічною симптоматикою - підвищенням температури, інтоксикацією, ранніми вірусними пневмоніями", - зазначила Голубовська.
Крім того, підкреслила інфекціоніст, зараження штамом "Дельта" визначається ПЛР-тестом вже на четвертий день, а здатність вірусу "вислизати" від імунної системи робить його більш небезпечним для організму.
Читати також"Немає ефективних засобів боротьби": Голубовська розповіла про нову страшну епідемію
Нагадаємо, раніше Ольга Голубовська заявляла, що поки немає жодної причини говорити про те, що небезпечний індійський штам коронавірусу "Дельта" повноцінно обійде Україну.
"Зараз нас дійсно напружує, коли "Дельта"-штамів цей прийде — я не бачу поки жодної причини, чому б він до нас не прийшов, якщо всі країни в цьому задіяні, — тому я і кажу, що зараз тим, хто не має імунітету, краще скористатися ситуацією і вакцинуватися, тому що, коли люди прищеплюються в період швидкого зростання і величезної кількості хворих, — вони себе піддають додатковому ризику зараження", — пояснила медик.