Нове епідемічне зонування в Україні: у Києві посилили карантин

У Києві запровадили жорсткі заходи через карантин

"Червона" і "помаранчева" зони карантину значно розширилися.

В Україні з понеділка, 14 вересня, діє нове карантинне зонування.

"Червона" і "помаранчева" зони карантину значно розширилися, повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в Facebook.

Відповідне рішення прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

"Червона" зона карантину

місто Чоп Закарпатської області;

міста Івано-Франківськ, Коломия, Калуш, Косівський і Тисменицький райони Івано-Франківської області;

Перемишлянський і Пустомитівський райони Львівської області;

міста Біляївка, Ізмаїл та Болградський район Одеської області;

місто Дубно Рівненської області;

міста Тернопіль, Бережани та Чортків, Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Збаразький, Монастирський, Теребовлянський, Тернопільська та Чортківський райони Тернопільської області;

Велікобурлукській район Харківської області;

місто Славута і Волочиський район Хмельницької області;

місто Канів Черкаської області;

місто Чернівці, Герцеівскій, Кельменецький, Кіцманський, Новоселицький та Сторожинецький райони Чернівецької області;

місто Ніжин, Бобровицький та Носівський райони Чернігівської області.

"Помаранчева" зона карантину

До цієї зони увійшли відразу кілька великих міст: Київ, Вінниця, Харків, Суми, Хмельницький, Ужгород і Львів.

"Жовта" зона карантину

До цієї зони увійшли Луцьк, Житомир, Одеса, Рівне, Куп'янськ, Конотоп, Черкаси, Чернігів.

Забороняється відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, які надають "кризові" послуги.

"Зелена" зона карантину

Ці обмеження діють і в інших зонах.

Посилення карантину в Києві: в чому причина

Як відомо, 11 вересня в Києві було встановлено новий антирекорд за кількістю виявлених випадків інфікування коронавірусів за добу - діагноз підтвердили у 404 осіб.

Загальна кількість підтверджених випадків COVID-19 в Києві з початку пандемії досягло 16 523, з них 261 пацієнт помер, а 11 114 осіб - активні хворі.

Столиця посідає друге місце серед регіонів України за кількістю виявлених пацієнтів з COVID-19 (після Львівської області). Ситуація в Києві погіршується: до 10 вересня місто перебувало в жовтій карантинній зоні, до 13 серпня - в зеленій.

Київ - у "помаранчевої" зоні карантину: що заборонено

На відміну від найжорсткіших обмежень, передбачених для "червоних" карантинних зон, в Києві не будуть забороняти:

"Помаранчева" зона карантину в Києві: як працюватимуть школи

З 14 вересня, в умовах "помаранчевого" рівня епідемічної небезпеки, київські школи будуть працювати в звичайному режимі, а в разі будь-яких змін, всі батьки отримають повідомлення від класних керівників своїх дітей.

Як повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації, про це заявив в.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондрієвський.

"На сьогодні загрози немає, рівень захворюваності вчителів і школярів низький, на карантин закрито всього дві з 428 шкіл", - зазначив він.

За словами Мондрієвського, керівники всіх шкіл мають чіткі інструкції дій у разі спалаху хвороби та в залежності від розміру школи і кількості учнів, які бажають вводити різні можливі сценарії організації навчання.

За словами Мондрієвського, в умовах "помаранчевого" рівня епідопасності школи можуть працювати в очному і змішаному форматах.

В. о. першого заступника голови КМДА також зазначив, що дезінфектори і маски для вчителів закуплені в достатній кількості, усі освітяни щодня проходять температурний скринінг, а за станом здоров'я дітей стежать викладачі та медсестри.

Читайте такожЗагроза повернення жорсткого карантину: стало відомо про плани Кабміну

Нагадаємо, у Державній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) відреагували на зрив карантину в окремих регіонах.

Держкомісія доручила Національній поліції України реагувати на факти невиконання місцевою владою протиепідемічних заходів на території регіону, де встановлено "червоний" рівень епідемічної небезпеки.

Як відомо, з 1 серпня в Україні діє оновлений принцип адаптивного карантину, згідно з яким вся країна розділена на чотири зони з різними обмеженнями. Список таких зон оновлюють щотижня - його затверджує Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).

12 серпня Кабмін оновив критерії, згідно з якими в кожному з регіонів України повинні бути введені (або можуть бути скасовані) карантинні обмеження.

Новини заразКонтакти