В Україні починається реалізація державно-приватного партнерства на шести ділянках доріг, які вже презентували потенційним інвесторам.
"6 ділянок доріг, відібраних для потенційних пілотних проектів ДПП, будуть реалізовані в рамках першої програми державно-приватного партнерства в дорожній галузі... Разом з Укравтодором, Світовим банком і IFC представили їх сьогодні 310 учасникам з 43 країн світу і 38 компаніям потенційних інвесторів", - повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій в Telegram.
За словами міністра, мова йде про дороги Харків-Дніпро-Запоріжжя (M-29, M-04, M-18); Бориспіль-Полтава (М-03); Херсон-Миколаїв (М-14); Київ-Житомир-Рівне (М-06); Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19); Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв (M-04, H11). Ці траси з'єднують 10 областей країни, тому понад 12 мільйонів громадян відчують поліпшення дорожньої інфраструктури.
"ДПП - це не про платні автодороги, а про "дороги в розстрочку", коли держава залучає приватні інвестиції в будівництво, а інвестор реалізує проект за свої гроші і після здачі дороги в експлуатацію отримує платежі від держави. Це вигідно всім", - підкреслив міністр.
Криклій підкреслив, що перспективний проект дозволить залучити понад 9 млрд доларів приватних інвестицій для відновлення та обслуговування понад 4 500 км доріг державного значення.
"Всі проекти передбачають подальше утримання дороги інвестором протягом наступних 20-25 років. А це додаткові інвестиції, які в рази перевищують початкові. Перші 6 пілотів відбиралися таким чином, щоб досягти максимального економічного ефекту від вкладених коштів, і щоб якомога більше українців відчули поліпшення дорожньої інфраструктури", - зазначив чиновник.
Читати такожКабмін пояснив направлення 62 мільйонів з програми по боротьбі з раком на дороги
Віце-прем'єр-міністр-міністр стратегічних галузей промисловості Олег Уруський завив, що було прийнято рішення про вихід з проекту Hyperloop через відсутність належного фінансування.
Як раніше повідомлялося, в Мінінфраструктури пофантазували про поїздки в Одесу за півтори години.