В Україні готують законодавчий акт, на базі якого буде посилена відповідальність за махінації з медичними документами. Йдеться, у тому числі, про свідчення щодо вакцинації від COVID-19 і довідки про протипоказання людини до щеплення. Люди з підробленими документами становлять загрозу для суспільства, йде робота з виявлення протиправних дій. Про це заявили у Міністерстві охорони здоров'я.
Як повідомляє пресслужба МОЗ, у відомстві дійшли висновку, згідно з яким у зв'язку із зростанням рівня захворюваності на коронавірус з'являється все більше відомостей про підробку медичних документів. Такі махінації караються законом, а люди з подібними документами несуть загрозу суспільству.
"Якщо людину з підробленим свідоцтвом депортували з-за кордону, це прикро, але не смертельно. А от якщо така людина, користуючись довідкою, заразила коронавірусною хворобою стареньку або старого, вагітну жінку або онкохворого, наслідки її дій можуть бути вкрай важкі", - зазначили у відомстві.
Наразі міністерство, спільно з Нацполіцією і Службою безпеки України працюють над виявленням інцидентів, пов'язаних з підробкою документів з вакцинації від коронавірусу. Всі подібні випадки розслідуються ретельно.Читати такожОбов'язкову вакцинацію від коронавірусу в Україні не впроваджуватимуть - Шмигаль
"Наразі готується законодавчий акт про посилення відповідальності за підробку медичних документів", - підкреслили в МОЗ і закликали громадян повідомляти про подібні протиправні дії до поліції.
Понад 100 тисяч громадян України вже зробили собі коронавірусні сертифікати в додатку Дія. Два щеплення проти вірусу отримали понад 6 мільйонів людей.
У країні використовуються жовтий і зелений сертифікати вакцинації. Перший документ видається після того одного щеплення від COVID-19. Другий сертифікат можна отримати після повного курсу вакцинації, що передбачає дві ін'єкції.
Українці можуть отримати міжнародний сертифікат вакцинації, завдяки якому можна відвідувати країни Євросоюзу в умовах пандемії коронавірусної інфекції.