Група народних депутатів від Слуги народу зареєстрували у парламенті законопроект "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до нього" (№4335). Незважаючи на те, що текст законопроекту на сайті Ради досі відсутній, один із його авторів, Ігор Фріс, опублікував текст законопроекту на своїй сторінці у Фейсбуці.
Згідно з документом, в Україні до вільного обігу буде дозволено цивільну вогнепальну зброю, що знаходиться у власності фізичних і юридичних осіб (за винятком зброї, що знаходиться в спеціальному обігу у співробітників правоохоронних органів і ЗСУ) з п'яти категорій:
А - автоматична;
В - гладкоствольна короткоствольна (травматична);
С - короткоствольна;
D - довгоствольна вогнепальна гладкоствольна;
Е - довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна.
Право на отримання зброї матимуть українці, які:
Додатково законопроектом встановлюються і вікові обмеження для отримання зброї певних категорій:
Щоб отримати зброю певної категорії, спершу потрібно буде подати заяву до органу МВС за місцем реєстрації або постійного перебування із зазначенням категорій.
Читати такожЧому в Україні не поспішають з легалізацією зброїКрім заяви, бажаючому отримати дозвіл на зброю, також треба буде подати низку підтверджуючих документів:
На кожну з одиниць зброї, що знаходиться у цивільному обігу, власнику-фізособі потрібно буде отримувати документи, аналогічні тим, що видають водіям транспорту - посвідчення власника зброї, техпаспорт і страховку. Для власників-юросіб додатково буде потрібна і ліцензія на зброю. Їх вартість визначатиме Кабмін.
Перше посвідчення власника зброї видаватимуть на три роки, а кожне наступне - на п'ять років. У ньому будуть вказуватися дані про фізичну або юридичну особу і категорії зброї, якими він володіє.
Договір страхування в обов'язковому порядку необхідно буде оформити протягом п'яти робочих днів після отримання зброї на руки.
Згодом усі ці дані депутати пропонують вносити до Єдиного державного реєстру, створення якого також передбачає законопроект, і зберігати у ньому щонайменше 30 років.