У вересні діти повинні піти до школи, хоча в разі загострення ситуації з коронавірусом в Україні може бути знову запроваджено дистанційний режим, заявив новопризначений в. о. міністра освіти Сергій Шкарлет.
Про це Шкарлет розповів в інтерв'ю виданню LB.ua.
«Я не уявляю собі, яким чином діти можуть піти дистанційно в перший клас. Можливо, якщо ситуація буде загострюватися, то буде знову дистанційний режим. Але першокласники повинні відчути всю соціалізацію у школі», - пояснив він.
За його словами, зараз в міністерстві займаються розробкою запасних варіантів.
«Можливо, змішана форма відвідування школи - частково оффлайн, частково онлайн. Можливо, будуть діти по змінах ходити. Потрібно напрацювати матеріали не тільки безпеки санітарних умов, але і умов навчання для того, щоб діти отримували соціалізацію», - уточнив Шкарлет.
В. о. міністра освіти звернув увагу на те, що дистанційна освіта – це не зовсім освіта.
«Я спілкувався з величезною кількістю батьків, які наполегливо звертають увагу на те, що дистанційна освіта — це не зовсім освіта. Якщо в сім'ї один монітор і три дитини, у яких одночасно уроки, то як бути? Крім того, діти, якщо це молодша школа, потребують догляду. А батькам потрібно працювати. Звичайно, батьки повинні сидіти з дитиною, але їм треба заробляти на життя. Це величезна соціальна проблема. Якщо у нас буде тільки дистанційне навчання - буде соціальне сирітство», - сказав він.
Читати такожДистанційна освіта для українських школярів: до чого готуватися батькамНагадаємо, раніше тимчасово в. о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій заявила, що новий навчальний рік для школярів, швидше за все, почнеться з 1 вересня, а для студентів першого курсу - з 17 вересня.
За її словами, рішення Кабміну про початок навчального року поки немає.
Рішення буде залежати від того, як буде розвиватися епідеміологічна ситуація в Україні.
"Безумовно, я за те, щоб діти повернулися до школи. Але щоб умови навчання в школі були безпечними. Тому зараз ми готуємося до проведення ЗНО та вступної кампанії. Наше основне завдання – це збереження здоров'я учасників освітнього процесу", – сказала вона.