Введення в Україні чотиризонних карантинних обмежень є позитивним фактором, заявив керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.
Як підкреслив він в ефірі каналу Україна 24, тепер не потрібно закривати цілий регіон або цілу область, а можна оцінювати ситуацію в кожному населеному пункті.
У той же час експерт звернув увагу на те, що ситуація навколо карантинних обмежень має і негативний відтінок.
"Друге питання, яке потрібно ставити перед державною системою — а як система вплинула на запобігання захворюваності. Ми бачимо, що в кожному населеному пункті в годину пік в спеку люди їздять в громадському транспорті. Нестерпно, наприклад, перебувати в масці в автобусі при температурі 40 градусів. Тому спочатку потрібно створювати умови, в яких суспільство може виконувати ті чи інші вимоги, які виставляються з боку держави. Головна роль держави — це не обкладати штрафами, а дати інструмент і профінансувати його, а вже потім вводити обмежувальні або карні заходи. На сьогодні в цьому держава поки програє", - додав Александрін.
Читати такожНе світить пом'якшення карантину: у МОЗ назвали регіони-аутсайдери
Нагадаємо, станом на ранок 28 серпня з початку пандемії в Україні лабораторно підтверджено 114 тис.497 випадків COVID-19, видужали 55 тис. 83 людини, 2 тис. 451 людина померла.
Читати такожКарантин не допоможе: Ляшко заговорив про надзвичайний стан через COVID-19
Раніше заслужений лікар України Ольга Богомолець заявила про те, що збільшення числа хворих матиме позитивний ефект.
За її словами, чим більше людей перехворіють на коронавірус, тим краще - тоді швидше закінчиться паніка і завершиться падіння економіки.