Робота безпілотників паралізувала фронт в Україні як для українських, так і для російських військ. У матеріалі The Washington Post зауважується, що українські захисники та окупанти практично не мають можливості пересуватися полем бою непоміченими.
Як розповіли виданню українські військові, збільшення дронів-камікадзе перетворило «сіру зону» у «зону смерті».
Вказується, що російські загарбники перейняли досвід ЗСУ й почали своє масове виробництво FPV.
Керівник штабу BRINC Drones Ендрю Коте назвав це «бліцкригом дронів» й «глухим кутом». За його словами, дрони в Україні змінили правила гри, як танки - Першу світову.
Значно вплинули на пересування армій двох країн FPV з тепловізорами. Стверджується, що саме наявність цих БПЛА не дозволила жодній зі сторін здійснити великий прорив углиб зони дії противника. Також журналісти вважають, що це, мовляв, ускладнить Україні повернення загарбаних Росією територій.
Українські військові говорять про серйозні побоювання через відсутність військової допомоги від США. Вони наголошують, що зараз дуже відчувається перевага російських окупантів, і вони вважають це "поворотним моментом" у війні, йдеться у публікації CNN.
Колишній командир батальйону "Айдар" Євген Дикий підтвердив, що загострення ситуації на фронті сталося через накладення одразу двох проблем - дефіциту особового складу та снарядів.
"Ми стали просто жертвами Дональда Трампа та його прихильників, і через чиє блокування ми зараз не маємо снарядів великих калібрів", - сказав він.
Війська країни-агресора РФ здійснюють оперативні дії принаймні на трьох напрямках, не об'єднані спільною стратегічною метою, вважають аналітики з Інституту вивчення війни.
Вони припускають, що зусилля Росії на Лиманському, Часів Ярському і Покровському напрямках переслідують важливі з оперативної точки зору цілі, але ці операції не підтримують одна одну, і російські війська все ще, здається, чергують акценти між різними напрямками, а не зосереджуються на всіх трьох одночасно.
На думку генерала Романенка, усі можливі сценарії подальшого розвитку ситуації на фронті залежать від того, хто перший – Україна чи країна-агресорка Росія - сформує необхідні сили, які допоможуть виконати поставлені завдання.
"Причому завдання та можливості у нас різні. Нагадаю, що Росія з кінця минулого року проводить стратегічну наступальну операцію. Їх темп не високий, з великими втратами, але стратегічно вони наступають. Розуміючи, що накопичені ресурси закінчуються, Путін проводить додаткову мобілізацію. У РФ активно модернізують-ремонтують військову техніку і постачають її на фронт", - зазначив Романенко.
Вас також можуть зацікавити новини: