Єдина «Сингента» – це спільнота, об’єднана цінностями якості, надійності й інноваційності. Українська команда разом із фахівцями з 90 країн працює над розкриттям максимального потенціалу кожної рослини і кожного гектара, сприяючи підвищенню врожайності й ефективності агрооперацій господарства.
Таку думку в інтерв’ю Forbes висловив СЕО українського підрозділу компанії Олександр Кравчук.
За його словами, агробізнес прогресує шаленими темпами, обсяги даних, рівень точності, глибина аналізу дозволяють миттєво приймати персоналізовані рішення.
«Мало є індустрій, які б отримували подібну деталізацію. Сучасний агро – як космічний корабель. В агросекторі майбутнє вже відбулося», – констатує Олександр Кравчук.
При цьому він переконаний, що сільське господарство впевнено рухається до 100% цифровізації: від підбору культур, систем захисту та живлення до отримання кредитів і набуття нових знань.
«Сільське господарство – це складна і надзвичайно важлива екосистема. Від стійкості й ефективності її роботи залежить багато: з очевидного – забезпечення глобальної продовольчої безпеки та добробут мільйонів громад. Для України це ще й ключова бюджетоформуюча ланка економіки. Цифрові інструменти та ШІ – реальні важелі трансформації, що забезпечують сталий розвиток агросектору», – додає він.
Серед цифрових інструментів, які пропонує «Сингента», Олександр Кравчук виділяє Cropwise Operations (CWO), або Cropio.
«Cropwise Operations – це агрегатор цифрових сервісів із функціями Agrointelligence, крос-платформенними характеристиками та взаємозв’язками між різними допоміжними програмами. У 2013 році українськими підприємцями було створено Ag tech-компанію Cropio, яку група компаній Syngenta придбала у 2019 році. Сropio еволюціонувала як частина мультицифрового бренду сервісів Cropwise. Наразі понад 1300 українських агропідприємств – мова про батьківські компанії – із земельним банком від 500 га до 500 000 га підключені до системи CWO», – каже він.
Це понад 200 000 полів, що відповідають загальній площі охоплення у понад 8 млн га в Україні. Фактично кожен третій гектар в Україні моніториться у CWO.
«Українські фермери повинні мати найвищі врожаї, тому ми надаємо ринку сучасні агрорішення, засновані на останніх наукових досягненнях і технологіях. Ми забезпечуємо ранній доступ до інновацій для українських фермерів: від унікальних діючих речовин (технологія АДЕПІДИН®), зареєстрованих на сьогодні лише у кількох країнах світу, до нової прогресивної генетики (технологія A.I.R.®проти вовчка в соняшнику). Також ми сприяємо цифровізації агробізнесу та розробляємо гнучкі підходи до розвʼязання питань ліквідності та нестачі фінансування у виробників», – резюмує СЕО українського підрозділу компанії Олександр Кравчук.