Прогресивні напрацювання реформи містобудування - законопроєкту 5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» слід врахувати при розробці Містобудівного кодексу України. Про це йдеться в листі Спілки архітекторів України за підписом голови Олександра Чижевського на адресу Президента Володимира Зеленського, голови Верховної ради, голови профільного парламентського комітету з питань містобудування, а також голові робочої групи з розробки Містобудівного кодексу.
“Національна спілка архітекторів України вважає, що при розробці проєкту Містобудівного кодексу України слід обов'язково врахувати ті прогресивні моменти, що містить у собі законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№ 5655)”, - йдеться в листі.
У об’єднанні нагадали, що активну роботу щодо формування концептуальних засад Містобудівного кодексу України було розпочато ще у 2016 році за участю низки національних та міжнародних експертів і проєктних організацій.
“Впродовж 2016-2018 років було проведено 15 (п'ятнадцять) професійно-експертних сесій та семінарів за участю провідних фахівців усіх сфер діяльності, дотичних до містобудівельної сфери, за результатами чого було сформовано Концепцію публічного управління у сфері містобудівної діяльності як базовий документ для розроблення Містобудівного кодексу України”, - йдеться у документі.
За словами авторів, в основу Концепції публічного управління у сфері містобудівної діяльності були покладені Нова програма розвитку міст, ухвалена Конференцією ООН з житла і сталого міського розвитку; Угода про асоціацію Україна - ЄС, Цілі сталого розвитку ООН, Європейська хартія місцевого самоврядування тощо.
У спілці вважають, що концепція залишається актуальною і сьогодні. Адже у разі ухвалення Містобудівного кодексу він має стати науково-обґрунтованими підвалинами для впровадження в Україні реформи сфери містобудівної діяльності.
Нагадаємо, антикорупційний законопроєкт 5655 про реформування і цифровізацію у галузі містобудування було ухвалено Верховною радою в цілому наприкінці грудня минулого року. Документ перебуває на підписі у Президента Володимира Зеленського.