Через аномально теплу і безсніжну зиму частині регіонів нашої країни, в тому числі Донбасу і південь, загрожує різка нестача води.
У цих регіонах зосереджені найбільші споживачі води та активно займаються сільським господарством, розповів Сьогодні в. о. голови Державного агентства водних ресурсів України Михайло Хорев.
За його інформацією, цьгоріч в Україні спостерігається найнижчий за 100 років рівень води у річках. Зазвичай в березні і на початку квітня річки наповнюються водою після танення снігу, однак весняного розливу не було через низький рівень опадів взимку.
Читати такожВід заморозків до посухи: синоптик здивував прогнозом на травень
Доступні для широкого використання водні ресурси формуються в основному в басейнах Дніпра, Дністра, Сіверського Дінця, Південного і Західного Бугу, Дунаю, а також малих річок Приазов'я та Причорномор'я. Разом з тим, найменш забезпечені водними ресурсами Донбас, Криворіжжя і південь України, де зосереджені найбільші споживачі води", – розповів Хорев.
Наталія Закорчевна, голова кафедри водних ресурсів Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, зазначила, що на ситуацію звернули увагу через незвичну зиму.
"Чому говорити про це почали лише на початку цього року? Тому що у нас не було снігу. І це називається гідрологічна посуха. Раніше ми як жили: випадав сніг, потім він танув, поповнював запаси води в річках, підземні води. Зараз ми опинилися без снігу, який був вкрай необхідний, щоб навесні сформувалося певне повноводдя. Вперше за 140 років в Україні була така зима", – пояснила Закорчевная.
Вона додала, що ситуація не катастрофічна, але вже необхідно вживати заходів.
Як раніше писав Главред, в Криму зафіксована найсильніша посуха за останні 150 років, яка спровокувала на півострові справжнє лихо. Аномалія призвела до того, що повністю пересохли верхів'я Білогірського водосховища.
Нагадаємо, спікер "парламенту" анексованого Росією Криму Володимир Константинов скептично оцінив ідею відновлення постачання води з України.