12-річний Козак Михайлик про популяризацію української культури та історії, відмову від всього російського та недитячі мрії

У межах благодійної ініціативи 1+1 media «Здійсни мрію» спільно з новинним порталом Главред продовжуємо розповідати історії дітей, які власними вчинками наближають Перемогу України. Новим героєм став 12-річний Михайло Корженівський, відомий як Козак Михайлик, який займається популяризацією історії та культури України більшу частину свого життя — понад 7 років.

До повномасштабного вторгнення хлопець декламував вірші різноманітних українських письменників — Т. Шевченка, В. Симоненка, Л. Костенко. На найпершому відео, яке було опубліковане на Facebook, Козак розповідав вірш «Як добре те, що смерті не боюся» Василя Стуса. У 2017 році Михайло зацікавився минулим нашої країни, тому у власних соціальних мережах почав займатися популяризацією історії. Особливо його зацікавив період козацтва. Згодом він опанував періоди Русі, Галицько-Волинської держави, Великого князівства Литовського. Переломний момент відбувся після перегляду фільму «Крути 1918». Тоді його захопили загалом події XX ст.

«Зараз ОУН та УПА — улюблена історична тема. Її можна досліджувати зі сторони поляків, німців або Радянського Союзу. Є таке уявлення, що якщо тебе цікавить якась історична тема, значить ти жив у ній в минулому житті», — стверджує Михайло.

Козак активно веде сторінки в Instagram і Facebook, публікуючи актуальні та цікаві факти, пісні для читачів. Нині хлопець має і власний YouTube-канал, з понад шістьма тисячами читачів, до створення якого його підштовхнули саме знайомі.

«Зрозумів, що можу вплинути на суспільство, якщо буду розповідати цікаві факти з історії й культури нашої держави. Не так багато дітей, які розповідають історію України. Хочу своєю діяльністю заохотити людей вивчати українську історію та культуру», — пояснює блогер.

У свої 12 років він розуміє важливість історії та політики для суспільства, аналізує актуальні події та цікавиться історією України. До слова, ділиться власними спостереженнями та думками з глядачами щотижня. Під час підготовки до зйомки досліджує чимало інформації: свідчення очевидців або праці істориків, а також переглядає низку відео на YouTube. Серед улюблених історичних каналів — «Реальна історія» та «Історія без міфів».

До того ж неодноразово юнак знімався у низці фільмів та серіалів, а також виступав у театрі. Він був запрошеним актором у «Малому театрі» в Києві, де грав у виставі «Холодна м’ята», а також знімався у фільмах «Захар Беркут» (2019), «Потерпи трошки» (2020), «Перші дні» (2023) та «Перевізниця» (2024):

«Мистецтво в театрі та кіно відрізняється тим, що в театрі ти можеш кожну виставу відіграти по-різному. Приваблює і те, що кожного разу приходять нові люди на виставу. Цікаво дивитися на їхню реакцію».

Акторський шлях юнака розпочався несподівано, а саме після того, як Ольга Клименко, кастинг-директорка фільму «Захар Беркут», у Facebook побачила, як Михайло декламує вірш Гаріка Бірча «Моя Україна». Крім акторської та блогерської діяльності, саме у 2022 році хлопець зацікавився грою на інструментах, а саме баяні та гітарі.

Нині хлопець поєднує власну творчу діяльність зі шкільними обов’язками та ділиться власними планами на майбутнє:

«Пробував різні професії — письменника, каскадера, екскурсовода, але в мене якось не вдавалося. Зараз мені подобається блогерство, професія актора та репетиторство — це три основні напрямки».

Дорослий не на свій вік Михайло, попри всі випробування, намагається й надалі наближати Перемогу України та доводити, що вивчення історії важливе саме сьогодні:

«Хочу, щоб в Україні було свідоме суспільство. Власними зусиллями це наближаю. Зараз кожному українцю важливо знати історію, щоб не робити помилок минулого».

Та має недитячі мрії:

«Мрію про те, щоб у нас в Україні не лунали російська мова та музика. Хочеться, щоб люди з самого малечку знали політику, бо це те, що нас оточує».

Новини заразКонтакти