У лікарнях Києва будуть створені елітні умови для лікування від коронавіруса VIP-пацієнтів, зокрема високопоставлених політиків і чиновників.
Як повідомляє Bihus.Info, наказ розіслав в столичні лікарні Департамент охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації.
За твердженням журналістів, особливі умови вимагають підготувати в 17 медичних установах, серед яких Олександрівська лікарня, Дитяча клінічна лікарня №7 та Київський міський центр дитячої нейрохірургії. Серед основних вимог - ізольовані палати не менше 13 квадратних метрів із затемненими вікнами та зручними комунікаціями, які будуть обслуговуватися окремим штатом медсестер і мати резерв лікарських засобів. Також до них повинні бути прикріплені операційні з обладнанням і комплектацією лікарськими препаратами.
На вимогу Департаменту VIP-пацієнтів повинні обслуговувати чотири фахівці - лікар, двоє фельдшерів і водій. Всі вони повинні мати досвід роботи в закладах екстреної медичної допомоги не менше п'яти років.
Уточнюється, що користуватися спеціальними палатами будуть "особи, щодо яких здійснюється державна охорона". Всього станом на кінець 2019 таких осіб було близько двох десятків, проте перелік може бути і набагато довшим.
Мер Києва Віталій Кличко відреагував на оприлюднену в ЗМІ інформацію про підготовку палат для VIP-пацієнтів і зазначив, що з'ясовуються обставини, але місця в лікарні готували для найбільш високопоставлених осіб у державі.
"Поки скажу одне: дійсно, завжди так було, що перші особи держави - президент, прем'єр-міністр, голова Верховної Ради - на випадок захворювання повинні мати певні умови. Окремі палати, і щоб поруч перебувала державна охорона. Така практика завжди була. І , до речі, не тільки в Україні. Але такі умови можуть стосуватися виключно керівництва держави", - написав він у Facebook.
Кличко спростував інформацію про те, що в Олександрівській лікарні існують елітні лікувальні апартаменти для VIP-пацієнтів і заявив, що даний лікувальний заклад є в столиці базовим, тому з підозрою на коронавірус везуть туди. Однак, у міру наповнення пацієнтами, будуть згодом направляти в інші інфекційні лікарні, яких всього в Києві налічується сім.
Як раніше повідомлялося, українська політична і державна еліта готується на власній шкурі відчути особливості української системи охорони здоров'я, оскільки чимала кількість з них недавно їздили за кордон і заразилися коронавірусів Covid-19.
Нагадаємо, екс-глава СБУ, колишній міністр фінансів Валерій Хорошковський госпіталізований в столичну Олександрівську інфекційну лікарню з підозрою на коронавірус і двобічною пневмонією.