На боярській вулиці знову свято: черговий ексклюзив отримав приставку «екс». Байкерський зомбі-екшен Days Gone нарешті дістався до ПК і тепер кожен охочий може винести свій вердикт, чи була Sony права, скасовувавши сиквел гри.
На тлі даної події ми вирішили зібрати для вас цікаву рекомендацію з найкращими іграми, в яких ви можете відчути себе в образі відв'язного рокера, який мчиться на своєму байку по безкрайній дорозі пригод.
Не чекали? Я теж далеко не відразу згадав, що "великий кур'єр" Сем Бріджес – головний, по суті, байкер розбомблених американських пусток далекого майбутнього. Догляд за зворотним трициклом – один з ключових компонентів ігрового процесу, адже він здатний виручити в напружені моменти погоні від мулів і заощадити купу часу, зберігши в цілості черевики. Та й Норман Рідус в образ відмінно потрапив, навряд чи б хто-небудь зіграв суворого, але благородного одинака краще.
Гра-то, виявляється, ще й про всюдисущий дух Америки! От дійсно, скільки в шедевр Кодзіми не грай, нові асоціації все виникають і виникають. Геніально!
Гра-синонім слова "рок". Пройти Brutal Legend зобов'язаний кожен геймер, який любить у вільний час "послемиться" під Motörhead або Iron Maiden. Тим більше в озвучці брали участь і Оззі Осборн, і Леммі Кілмістер.
Сюжет гри розповідає про пригодони головного героя Едді Ріггса (відсилання до маскота групи Iron Maiden, на ім'я Едді), який випадково потрапив в паралельний світ, що нагадує обкладинки хеві-метал альбомів. Едді, озброєний секірою і наділеною магічною силою електрогітарою, стає рятівником світу і очолює повстання людей проти надприродних володарів.
Гра від французьких розробників Darjeeling і Nova Production, присвячена життю американського письменника-фантаста Філіпа Кінреда Діка – автора книги "Чи мріють андроїди про електричних овець?" і багатьох інших, не менш упоротих творів, за якими знято багато культових фільмів, наприклад, «Той, що біжить по лезу» Рідлі Скотта.
Головний герой, якого переслідують невдачі і в особистому і в професійному житті, метається вигаданими реальностями, шукає дірки в просторі і спілкується з характерними для тієї епохи і творчості письменника персонажами. Досвід незабутній і однозначно рок-н-рольний! Круто, що навіть хіпі-культура 1960-х знайшла відбиток у відеоіграх.
Mega - піратська версія.
В принципі, сюди можна запхати всі ігри від Тоні Хоука. Чим серед них виділяється друга частина Underground? Як мінімум, філігранним симбіозом антуражу і музичного супроводу – для скейтбордингу музики краще панку годі й шукати. Ми не тільки катаємося, а ще й розмальовуємо стіни з балончика і займаємося популярним тоді паркуром (хоча, можливо, він і зараз популярний).
Скейтерські будні заведуть нас в безліч країн від Південної Африки до Бермудських островів, а займатися в перервах між змаганнями ми будемо абсолютною дичиною: від викрадення одягу до битв з зомбі. Ех, ностальгія!
Мотоцикліст, на ім'я Данте прийшов мені в голову останнім. У продовженні знаменитої серії слешерів можна бити монстрів по морді сталевими кулаками, пекельним полум'ям, рубати на частини мечем розміром з гірський велосипед і нацьковувати на них чаклунського папугу-переростка c демонічною пантерою.
"Кавалерію" ми отримуємо ближче до кінця основної гри, і якщо є бажання босів можна гасити нею однією:
Відео не моє, але пальці досі пам'ятають! За це ми і любимо серію Devil May Cry, правда? Всякий раз японці стрибають вище голови і винаходять все більш божевільні види озброєння.
Одна з найбільш легендарних ігор нині покійної студії Lucasarts якраз про байкера: у Full Throttle вмістили і фірмово, по-доброму, висміяли всі аспекти життя бандитів на «Харлеях». Пардон, на "Корлеях", саме так тут названа єдина в Америці компанія по збірці байків, яка вціліла.
Переважно в грі треба застосовувати кмітливість і вирішувати логічні загадки шляхом уважного point-and-click'а (без підказок не обійтися), але є і рівні з перегонами і бійками – ні дати, ні взяти Road Rash. Хоча і там думати теж треба, пам'ятаю, довго колами катався.