За останній місяць онлайнова соціальна гра Among Us стрімко перейшла з розряду містечкових ігор до лав найпопулярніших розваг.
На тлі цього редакція Главред вирішила з'ясувати, з чого складається попкультурний феномен гри.
Якщо в серпні всі кинулися грати в Fall Guys про милих істот, що беруть участь в забігу з перешкодами, то в жовтні королем стала Among Us — ще одна гра на вибивання з милими істотами, але з зовсім іншим підходом.
Що примітно, реліз гри відбувся ще влітку 2018 — тоді там була лише одна карта і була відсутня можливість гри через мережу. Два роки, здавалося б, нічим не примітний інді-проєкт залишався непоміченим, поки несподівано не вистрілив цієї осені.
У чому принадність гри — це адаптація класичної карткової "Мафії" в інтерактивній ігровій формі. Тут немає ведучого, тут не потрібно закривати очі, важливо просто діяти і бути гранично уважним. Це весело, непередбачувано, іноді шалено тупо, але надзвичайно цікаво. А ще це бомба з кількістю одночасних гравців: піковий Among Us онлайн налічує близько 4 + мільйона гравців, через успіх якого розробникам навіть довелося скасувати продовження.
Розклад гранично простий: є команда з 10 гравців, серед яких є від одного до трьох самозванців. Ви перебуваєте на локації (зараз їх 3), де потрібно займатися ремонтом і дослідженнями, виконуючи різні завдання — якщо виконати все, то екіпаж перемагає. Зрадники в цей час повинні знищити всіх, влаштувавши саботаж, або вбиваючи членів екіпажу по одному.
Члени екіпажу повинні проходити мініігри, розкидані по локації, при цьому уважно спостерігаючи за іншими гравцями, їх поведінкою і різними дивацтвами. Зрадники, своєю чергою, повинні не видати себе і не бути поміченими за саботажем або вбивством. По суті, це соціальний стелс, в якому виживе найхитріший.
Гравці можуть в певний момент скликати нараду, на якій проводиться голосування — той, у кого найбільше голосів — вмирає. У момент наради доступний чат, де одні викладають свої теорії та звинувачення, а самозванці, або, як їх називає сама гра, "імпостери", змушені блефувати, навмисно вказуючи на членів екіпажу — так "свої" можуть вбивати "своїх".
Втім, незважаючи на простоту і доступність ігрового процесу, деякі гравці мають особливий інтерес до всіляких обходів обмежень, в народі — "читерству". У зв'язку з чим, щоб застерегти наших читачів, ми настійно рекомендуємо обходити among us мод меню і among us злом мод меню стороною, щоб уникнути можливого блокування вашого акаунта. Більш того, розробники активно займаються створенням античита, так що всі порушники після оновлення гри можуть відправитися в "бан".
Among Us — простий з першого погляду проєкт, який виглядає як зліплена на коліні мобільна гра з глибоких надр Google Play. Але в ній є широкий потенціал через непередбачуваність дій самих гравців. У приємній компанії цей проєкт може перетворитися на відмінну річ для посиденьок, ну а для тих, хто грає сам по собі, є хороша новина — розробники планують активно підтримувати своє дітище.
Наразі гра доступна безкоштовно на iOS і Android, а версію на ПК можна придбати за 99 грн — між усіма платформами працює кроссплей.