Оновлення браузера Brave стало першим кроком на шляху до справжньої революції в роботі звичного нам інтернету. Розробники вперше в історії браузерів інтегрували в продукт протокол однорангової мережі, в якій розміщується веб-контент.
Більш детально про цей крок, і які переваги це має для звичайних користувачів, розповімо далі.
Brave був розроблений колишнім технічним директором Mozilla Corporation. Ця людина прославилася як творець дійсно вартих продуктів. Наприклад, він один з творців одного з найпопулярніших мов програмування – JavaScript. Сам же браузер Brave – це продукт на відкритому вихідному коді.
Додаток оснащений функціями автоматичного блокування реклами, а також оптимізовано для роботи на слабших машинах. Користувачі помічають хорошу продуктивність, якщо порівнювати Brave з конкурентами.
У браузера є навіть власна криптовалюта, яка може бути нагородою для Користувача за перегляди реклами, пропонованої самим Brave.
Нове оновлення браузера 1.19 змінило всю систему роботи програми. Тепер, всі запити будуть оброблятися згідно з протоколом IPFS. Це відносно нова технологія, але вона вже набрала своєї популярності серед веброзробників. Прогнозується, що з часом, вона повністю витіснить звичний протокол передачі HTTP і його безпечну надбудову – HTTPS.
Суть IPFS полягає саме в протоколі однорангової мережі. Він дозволяє звичайним користувачам взаємодіяти з контентом, який поширюється не за допомогою централізованого сервера, а шляхом розподілених вузлів у децентралізованій мережі.
Тобто, простими словами, тепер весь вміст сторінок буде знаходитися не на одному носії, а відразу на декількох. Причому ця кількість може бути самим різним. І вже після запиту користувача, сайт буде довантажуватися за допомогою цих маленьких частинок, які автоматично структуруються у звичну сторінку веб-платформи. Фактично, система схожа з роботою біткоїни, коли гроші генеруються самими користувачами замість центрального банку. Тепер же, за допомогою IPFS, контент зберігають користувачі, А сайти не потребують власних серверів, що значно економить ресурси, гроші та енергію.
Першим, і напевно, головною перевагою для звичайних користувачів інтернету стане більш швидке завантаження сторінок. Таку продуктивність забезпечить якраз таки генерація сторінки за допомогою розподілених вузлів. Фізичні центральні сервери часто розміщуються в інших країнах або навіть континентах, а тому, швидкість зображення того чи іншого контенту безпосередньо залежить від даного фактора.
Крім вищесказаного, варто також виділити думку, що технологія, інтегрована в Brave здатна підвищити опір веб-контенту різного виду цензурі. Адже тепер не достатньо обмежити доступ до одного сервера. Вміст сторінок довантажується з самих різних точок світу і відстежити джерело, щоб його заблокувати – практично не реально.
До того ж не варто забувати й про економію на централізованих серверах, яку пропагує Brave.
Зараз, браузер встановлений у більш ніж 24-х мільйонів користувачів. Звичайно, ця цифра ще далека від популярних брендових продуктів. Однак вона росте з кожним днем, а значить, новий інтернет зовсім скоро може стати реальністю.
Завантажити браузер Brave для ПК (Windows і macOS) і смартфонів (iOS і Android) можна перейшовши на офіційний сайт розробника.
Раніше ми розповідали, як відключити дзвінки з незнайомих номерів на самих різних пристроях.