Помер керівник Національної опери України, член-кореспондент Академії мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри композиції Львівської національної музичної академії імені М. Ст. Лисенко, внучатий племінник Соломії Крушельницької Герой України Мирослав Скорик. Про це повідомляє головний режисер Національної опери України Анатолій Солов'яненко в Facebook.
"Відійшов у Вічність видатний артист і справжній надійний Друг - Мирослав Михайлович Скорик", - написав Анатолій Солов'яненко.
Про причини смерті Мирослава Скорика поки що не повідомляється. У липні 2020 йому мало б виповнитися 82 роки.
Мирослав Скорик народився 13 липня 1938 в родині українських інтелігентів у Львові. Його мати - Мирослава Михайловича походила з родини Охримовичів. Марія-Соломія Охримович-Скорик отримала освіту у Відні. Бабуся композитора Олена Крушельницька Охримович була рідною сестрою Соломії Крушельницької. Батько також навчався у Віденському університеті, але не був пов'язаний з музикою, хоча грав на скрипці - він був вченим істориком. Але завдяки іменитим родичам, життя Мирослава Скорика була пов'язано з музикою і Україною в майбутньому.
До війни він почав навчатися у Львівській музичній школі-десятирічці. У 1948 році їх родину було репресовано за безпідставним наклепом, і відправлено в Сибір. Але там він продовжував вивчати музику. З "чистим паспортом" йому дали повернутися в Україну в 1953 році.
У 1955-1960 роках він відновив навчання у Львівській державній консерваторії ім. Н. Ст. Лисенко, він грав у студентському товаристві, а в 1963 році почав писати першу серйозну музику. А вже в 1964 році стає відомим разом з Параджановим - завдяки фільму Тіні забутих предків.
У 1963-1966 роках він почав викладати композицію у Львівській консерваторії, а з 1966 р.. до кінця 1980-х років викладав композицію у Київській консерваторії.
Потім він покинув СРСР, працював і жив у США, в Австралії. Повернувся в Україну на початку 90-х. Він викладав у Львівському університеті, став керівником Національної опери України ім. Тараса Шевченка.
Учні Мирослава Скорика - ціла плеяда видатних музикантів і вчених. Крім того, він написав дуже багато музичних робіт - для театру, для кіно, для концертів з різних музичних інструментів. Також, в 2019 році 81-річний Мирослав Скорик грав на фортепіано Гімн України, який виконала Тіна Кароль та Аліна Паш на День Незалежності.
Шлюб з Ларисою Скорик (в дівоцтві - Кузьма) приніс їм дочку Мілану - художницю по тканині. Шлюб тривав близько 20 років.
Коли він шукав виконавицю для пісні Не топчите ландышей, йому порадили Ларису Кузьму. Тоді вони і познайомилися, а незабаром одружилися.
Останній шлюб композитора - третя дружина-журналістка львівського телебачення Адріана Стельмах. З нею композитор теж прожив близько 20 років. Саме її він називав натхненницею багатьох своїх творів.
Гімн України Мирослав Скорик слухати онлайн виконання:
Музичнотеатральні твори
Вокально-симфонічні твори
Симфонічні твори
Концерти для інструментів соло з оркестром
Для камерного оркестру
Камерно-інструментальні твори
Фортепіанні твори
Вокальні твори
Інше
Солоспіви на слова Т. Шевченка та численні естрадні пісні;
Музика до фільмів
Мирослав Скорик написав музику близько до 40 картин і постановок. Серед яких: