Лише нещодавно вийшла "гастрономічно-патріотична" серія нових відеокліпів Михайла Поплавського ("Сало", "Українські вареники", "Український борщ"), і ось маестро взявся за тему сім'ї.
Минулого тижня вийшов кліп "Сину мій", а вже 3 серпня в Київському університеті культури відбулася презентація концертного кліпу на пісню "Батько".
Уперше цю пісню у виконанні Михайла Поплавського, українці почули ще років 10 тому.
Потужне відео, зняте з використанням сучасних світових технологій, розраховане на нове покоління, на молодь.
Метою якого було нагадати про цінність батьківської любові. І сльози, що виступили на очах у глядачів, доводять, що творці кліпу зуміли достукатись до сердець кожного.
– Пісня «Батько» – про вічні людські цінності! Батьківську любов, мудрість, підтримку та віру. Батьки дають життя, вчать людяності, доброті, милосердю та любові до Батьківщини. Гартують дух та вселяють віру в себе. Батьки – це святі люди для кожного з нас! Любіть і цінуйте своїх батьків. Бережіть їх, поки вони живі!– сказав Михайло Поплавський.
Теплі спогади про дитинство
Поціновувачі творчості Михайла Михайловича вже звикли до його яскравих кліпів, та «Батько» –знятий у стриманій, суто «чоловічій» стилістиці – в темних кольорах.
– Батько працював їздовим на фермі і все моє дитинство у нас були коні. Я навіть допомагав батькові ними керувати. А ще, коли я був дорослим, я приїхав до батька і він мені сказав: Михайле, мої роки пролетіли як один день, тож насолоджуйся кожною миттю і живи на всі сто. І я досі дотримуюсь цієї батьківської настанови,– згадує Михайло Михайлович.
Батько! Ти мене просив:
Сину, гідним чоловіком будь!
Батько! Ти благословив
На щасливу путь! На щасливу путь!
На відео швидко біжать вільні коні, які немовби переносять усіх назад у дитинство. А за ними з’являється ретро-фото Михайла Поплавського-старшого. В очах його спокій та мудрість – і ці якості він зумів передати своїм дітям.
Ще одною несподіванкою став виступ зведеного чоловічого хору факультету музичного мистецтва КНУКіМ – 20 статних красенів, які з’їхались на запрошення ректора з усієї країни. Всі хористи одягнені у смокінги, що надало надзвичайної урочистості відео, а масштабне і потужне виконання пісні зробило її справжньою одою батькові.
Олена Вінярська цього разу відмовилась від шоу з постановкою танців на користь багатоголосного співу. Режисерка майстерно поєднала сучасність і класику та зуміла у віртуальній реальності передати справжні почуття.
Нагода згадати наших батьків
– Дякую, Михайле Михайловичу, що ви піднімаєте теми вічних цінностей: попередній кліп про сина, зараз про батька. Ви – великий українець. Я дивився кліп і згадував свого тата, – так привітав з виходом нового кліпу Павло Зібров. І також відмітив особливості оранжування. – Приспів, коли співає чоловічий хор, нагадує церковний спів і це дає колосальну енергетику.
Нагадаємо, що Михайло Михайлович і сам батько. Тож привітати його з прем’єрою прийшли невістка Аліна та син Олександр, подякувавши за батьківську любов.
Приїхали на свято й гості з-за океану. Авторка пісень Наталія Багмут, яка зараз живе в Каліфорнії, розповіла, що українці в США знають і люблять пісні Михайла Поплавського.
– Тож хочу нагородити вас відзнакою «За популяризацію української пісні в Америці»,– сказала Багмут, вручаючи маестро почесний диплом.
На презентацію завітав також і третій Президент України Віктор Ющенко. Він відмітив значний вклад ректора КНУКіМ в українську культуру, адже саме завдяки культурі людина усвідомлює, хто вона є насправді.
– Це гарна нагода згадати сьогодні наших батьків,– зазначив Віктор Андрійович. – Сказати про них добре слово. Коли я дивлюсь на фотографію батька Михайла Михайловича, то бачу глибоку філософію у його погляді.Видно що це дуже добра людина, яка не зробила нікому зла, чесно та гідно прожила своє складне життя.
ЛИШЕ ЦИФРИ
4 години – знадобилось команді, щоб відзняти кліп.
20 хористів взяло участь у зйомках. Це, певно, зробило його наймасовішим серед усіх кліпів Михайла Поплавського.
Це вже 15-й кліп Михайла Поплавського, який знімали за допомогою сучасний технологій: LED cube, VR-технологій, Unreal Engine 4, tracking systems і 3D-графіки.
КОМАНДА
Режисер - відома кліпмейкерка Олена Вінярська.
Другий режисер – Михайло Харченко.
Оператор-постановник – Дмитро Мислінчук.
3D-графіка, віртуальна реальність «Unreal Engine», віджеїнг, відеодизайн створювалися компанією «Pravdin Production».