6 вересня комітетом Верховної Ради України з питань молоді і спорту було рекомендовано прийняти за основу проєкт Закону України про внесення змін до Закону України “Про фізичну культуру і спорт”. Зокрема, на розгляд парламентарів запропонували розмежувати поняття “спортивних заходів” і “змагань”, аби більш прозоро визначати статус організатора спортивного заходу та змагання, що має прямий вплив на організацію забезпечення трансляції тієї чи іншої спортивної події. Український парламент конституційною більшістю голосів прийняв зміни до Закону України “Про фізичну культуру і спорт” (317 депутатів проголосували “за”, 34 депутати не голосували. Голосів “проти” та “утримався” не було).
Розповідаємо, як такі зміни відобразяться на чинному сезоні Української Премʼєр-Ліги з футболу та чи поставлять крапку в протистоянні пʼяти клубів за відстоювання своїх прав.
Отже, у змінах до Закону України, за який одноголосно проголосував парламент, чітко зазначається наступне:
Як вбачається із пояснювальної записки, прийняття та реалізація положень законопроекту забезпечить можливість врегулювати проблемні питання щодо визначення статусу організатора спортивного заходу та організатора спортивного змагання.
Таким чином, футбольні клуби, що беруть участь у тому чи іншому спортивному змаганні, зможуть передавати організаторам змагань права на забезпечення та трансляцію спортивних заходів за участі клубів, проте виключно за умови наявності відповідного договору.
Таке рішення було прийнято конституційною більшістю і, своєю чергою, врегульовує всі важливі питання в юридичній площині, що стосуються трансляції спортивних змагань, в тому числі футбольних матчів. При цьому, парламентарі одностайно проголосували за друге читання та Закон уцілому.
Згідно з процедурою, найближчим часом Проєкт Закону буде передано Президентові України на підписання.
Як уже неодноразово зазначалося у комунікації пʼяти клубів, що виступили проти так званого телепулу - “Динамо”, “Дніпро-1”, “Металіст”, “Зоря” та “Рух” - жодних договорів про надання права на трансляцію УПЛ, яка є організатором змагань, не надавалося. Відповідно, права належать самим ФК, які передали їх на добровільній основі телеканалам 1+1 media. Відповідно, 1+1 media забезпечує безкоштовну дистрибуцію трансляцій футбольних матчів, і дає максимальне проникнення телеканалів в усіх способах доставки сигналу, що є вкрай важливим в умовах воєнного часу.