Ви дізнаєтеся:
У травні на трояндах можуть з’являтися так звані "дикі пагони" — це непомітні, але надзвичайно енергійні відростки, які ростуть нижче рівня щеплення. Вони часто залишаються непоміченими, але здатні завдати серйозної шкоди.
Дикі пагони відбирають поживні речовини у головної рослини, що може суттєво пригальмувати розвиток троянди й навіть призвести до відсутності квітів. Главред дізнався, яке завдання потрібно виконати із ними у травні.
Садівниця та авторка блогу Rachel the Gardener Рейчел пояснила, що причина появи таких пагонів криється у самій природі садових троянд. Більшість із них — це щеплені рослини, де верхня частина відповідає за гарне цвітіння, а нижня (підщепа) забезпечує витривалість і морозостійкість. Саме з цієї підщепи і проростають небажані пагони, пише Daily Express. Якщо їх не усунути, вони почнуть домінувати, витісняючи сортову частину і перетворюючи розкішний кущ на неконтрольовану, мало декоративну рослину.
Найважливіше, що потрібно знати про видалення диких паростків, це те, що просто зрізати їх недостатньо, оскільки ви залишаєте бруньку, а вона, ймовірно, виросте знову. Натомість прищипніть паросток біля основи рослини. Це пошкодить бруньку і значно ускладнить її відростання.
Якщо ж пагони дерев'янисті і їх важко просто відламати, обережно видаліть ґрунт навколо троянди і простежте шлях пагона до основи кореня. Потім за допомогою гострого і чистого секатора зріжте паростки.
Обов'язково стежте за новими пагонами, оскільки вони часто відростають, особливо наприкінці весни або на початку літа. Довші сонячні дні та теплий ґрунт є ідеальними умовами для формування нових бруньок на підщепі.
У відео на YouTube-каналі "Трояндовий Сад" розповіли про особливість базальних пагонів троянд. Авторка пояснила, що базальні пагони – це бічні відростки, які виростають з місця щеплення троянди. Спочатку вони мають характерний бордовий колір, який згодом змінюється на зелений.
Дивіться відео про базальні пагони:
Поява таких пагонів є позитивною ознакою, що свідчить про комфортні умови для росту троянди в ґрунті. У відео також наголосили, що не варто підживлювати троянди в перший рік після посадки, щоб не завдати їм шкоди. Підживлення рекомендується починати з другого року.
Щодо догляду, автор радить підсипати попіл під кущ троянди по колу та забезпечити достатній полив.
Читайте також:
Канал "Трояндовий Сад" – це україномовний канал, присвячений вирощуванню троянд. Його створила Наталя, яка мешкає поблизу Львова. За освітою Наталя – фахівець в IT, але під час тривалого декрету її хобі – троянди – переросло у справжню пристрасть. На її ділянці вже понад сто сортів цих прекрасних квітів. На своєму каналі Наталя ділиться власним досвідом, знаннями, думками, а також корисною інформацією, яку вона дізналася від інших досвідчених трояндарів та садівників. На каналі налічується 12,9 тис. підписників.