Мабуть кожен господар, який вирощує часник на своїй ділянці, після його збирання, замислюється над питанням, що висіяти на грядку, щоб вона не пустувала і не заростала бур’янами? Тому давайте розберемося, що посадити після часнику, щоб отримати ще один урожай до настання холодів.
Що добре росте після часнику
Часник багатий на фітонциди, які, зі свого боку, воюють з бактеріями і мікробами в ґрунті. До того ж, після збирання часнику фітонциди залишаються на грядці і завдяки їм нові "жителі" грядки будуть захищені від різного роду напастей, каже авторка YouTube каналу «Городниця з Одеси».
Вона зазначає, що в липні та серпні після часнику можна посадити:
Всі ці рослини дуже швидко ростуть, а тому до похолодання ви зможете отримати ще один врожай.
Що не можна садити на місці часнику
Після часнику не слід садити рослини з того ж сімейства, наприклад: ріпчасту цибулю, порей, черемшу. Пояснюється це тим, що у них однакові хвороби та шкідники.
Скільки разів можна садити часник на одному й тому ж місці
Вирощувати часник на одному місці можна не більше ніж два роки поспіль. Якщо не дотримуватись цього правила, він починає хворіти та перестає давати врожай.
Чи можна садити часник на місці полуниці
Якщо ви хочете посадити щось після полуниці вперше, то часник ідеально для цього підійде. До того ж, у нього є антигрибкові властивості, тому він відлякуватиме різних паразитів, що добре відіб’ється на родючості ґрунту. Також між рядами можна посадити петрушку, кріп та селеру, завдяки чому пропадуть черв'яки, які часто живуть між рядами полуниці.
Що посадити після часнику – відео:
YouTube канал "Городниця з Одеси" - це особистий канал Лариси, яка проживає у Одесі. Він про сад і город, про досвід у сфері землеробства і дачних справ. На даний канал підписалось понад 26 тисяч користувачів. Усі відео на каналі несуть ознайомлювальний характер, йдеться в описі.
Читайте також: