Ви дізнаєтесь:
Січень — час, коли городники починають замислюватися про посів насіння овочів на розсаду. Правильно обраний термін для цієї роботи є ключовим фактором для отримання міцної розсади, яка легко адаптується до відкритого ґрунту чи теплиці. Як зазначає Надія, професійна садівниця і авторка YouTube-каналу «Дім та присадибна ділянка», “ранній чи пізній посів може призвести до слабкого розвитку рослин або затримки їх росту, що вплине на якість і кількість врожаю”.
Главред з'ясував, коли садити томати на розсаду 2025 року.
За словами експертки, для визначення терміну посіву насіння потрібно врахувати кілька важливих факторів:
Наприклад, у центральній частині України розсаду висаджують у відкритий ґрунт після 20 травня, коли вже немає загрози весняних заморозків. Для теплиць цей термін може бути на місяць раніше.
“В опалювальній теплиці висадку можна починати вже у квітні, а для теплички під агроволокно — на початку травня”, - підкреслює Надія.
Тривалість вирощування розсади ранніх томатів становить 50-60 днів. Якщо врахувати, що розсаду висаджують у відкритий ґрунт після 20 травня, то оптимальний час для посіву насіння — друга декада березня.
“Таким чином, урожай ранніх томатів можна збирати вже наприкінці червня”, — додає Надія.
Дивіться відео про те, коли коли садити помідори в 2025 році:
Для середньостиглих томатів тривалість вирощування розсади складає 55-65 днів. Посів насіння потрібно здійснювати в першу декаду березня. Як зазначає експертка, “урожай середніх томатів достигає приблизно через чотири місяці після посіву, тобто в середині липня”.
Тривалість вирощування розсади пізніх томатів становить 65-75 днів. Оптимальний час для їхнього посіву — остання декада лютого. За словами Надії, “такий підхід дозволяє зібрати пізні томати вже наприкінці липня. Якщо ж посів відкласти до березня, урожай буде готовий у серпні”.
Місячний календар допомагає визначити найкращі дні для посіву, враховуючи вплив фаз Місяця, зазначають експерти порталу "Домашнє господарство".
Січень 2025 року:
"Посів насіння у сприятливі дні значно підвищує шанси на отримання міцних і здорових рослин", – наголошує садівниця.
“Ми багато років збираємо власне насіння і впевнені у його схожості та якості. Це суттєво полегшує процес вирощування розсади”, — пояснює вона. Якщо ж насіння куповане, важливо обирати перевірених виробників.
Для успішного розвитку розсади застосовуйте стимулятори, такі як бурштинова кислота або епін.
"У січні короткий світловий день, тому додаткове освітлення – це обов’язкова умова для вирощування розсади", – нагадує садівниця.
Вам також може бути цікаво:
На Youtube-канал Дім та присадибна ділянка підписані 182 тисячі осіб.
На каналі багато цікавої інформації на різні теми. Зокрема, про догляд за квітами, ягідними кущами, вирощування овочів.