Про що ви дізнаєтесь:
Помідори – справжні королі грядок. Звісно, розсаду помідорів можна купити на ринку, але найкращі і найсмачніші плоди виходять із саджанців, які виростили своїми руками. Крім того, вибрати насіння, обробити його, посіяти на доглядати за розсадою – це не настільки важка та складна праця, як може спочатку здатися. Помідори – це досить особливі і вибагливі овочі, які вимагають часу та уваги, але результат того вартий. Якщо не допускати грубих помилок на ранніх стадіях, то, можна сказати, що помідори будуть рости самі по собі.
Коли і як сіяти помідори на розсаду розповідають на каналі «Секрети рослинництва». Пані Наталя пояснює коли і як сіяти помідори на розсаду. Все залежить від того куди ви її будете висаджувати – у відкритий ґрунт чи в теплицю. Якщо в теплицю, то сіяти можна вже на початку лютого, якщо ж у відкритий ґрунт, то можна і в середині чи в кінці березня, оскільки з нашим теперішнім кліматом і в травні ще бувають заморозки. Важливий нюанс, на який звертає увагу авторка відео при висаджуванні помідорів – фаза місяця. Грунт для посіву помідорів блогерка підготувала сама, змішавши у рівних пропорціях чорнозем, який взяла з городу, і торф, додавши трохи вермикуліту. Перед посівом помідорів ґрунт необхідно знезаразити.
Пані Наталя робить це за допомогою пасти «Фітоспорик», яка розводиться звичайною водою. Хто купував необроблене насіння, або ж висушував своє – насіння теж знезаражується за допомогою цього засобу. Перед посівом ґрунт необхідно зволожити. Жінка сіє насіння помідор в касети та в звичайний ящичок, утворюючи в ньому борозенки за допомогою дощечки. Відстань між ними – приблизно три сантиметри.
Насіння висіває не дуже густо, але акцентує увагу на тому, що якщо розсада зійде густо, то можна буде прорідити, вирвавши лишні пагони. Дощечкою загортаємо насіння в ґрунт, зволожуємо. У контейнері насіння розкладається окремо у кожну касету, олівчиком запихаючи на потрібну глибину і присипаючи зверху ґрунтом.
Знову зволожуємо. Для того, щоб насіння зійшло швидше, можна накрити його плівкою, зробивши міні-парничок. Найкраща температура для подальшого проростання розсади – 25 градусів. Коли з’являються перші сходи температуру знижують до 18-20 градусів і виставляють ящики у світліше місце.
Зволоження
Зволожувати землю краще з пульверизатора для того, щоб не пошкодити ніжні паростки розсади. Поливати раз на 3-4 дні.
Підсипати ґрунт
Коли у вашої розсади з’явиться дві пари справжніх листочків, то потрібно додавати ґрунт – не доходячи один сантиметр до країв – це зміцнить коріння саджанців.
Висаджування
У теплицю розсаду можна висаджувати приблизно через 50-60 днів, а на грядку – після 60-70. Варто зазначити, що ґрунт має прогрітися до 10 градусів.
Канал створено 2019 року, підписано майже 1,55 тисячі користувачів. На каналі пані Наталя з Львівщини ділиться своїми секретами догляду за рослинами.