Будь-яке дерево в саду вимагає регулярного догляду - поливу, обрізки, внесення добрив, і черешня - не виняток. Лише правильний підхід до вирощування цього плодового дерева забезпечить багатий та якісний урожай.
Садівники-початківці нерідко покладаються на родючість ґрунту і сприятливу погоду, зводячи до мінімуму всі заходи в саду та ігноруючи підгодівлю саджанців черешні навесні. У підсумку вони стикаються з хворобами дерев і неврожаєм. На Youtube-каналі Молодий садівник розповіли, які підгодівлі потрібні для черешні та коли їх правильно вносити.
До слова, чи знали, що багатий урожай черешні неможливий без літньої обрізки дерева? Детальніше читайте в матеріалі: Від плодів будуть ломитися гілки: як обрізати черешню влітку для підвищення врожаю.
Черешні, як і будь-якій іншій рослині в саду, потрібні підголівлі. Якщо все робити своєчасно, то садівникові забезпечено якісний та багатий урожай та багаторічне плодоношення.
"Логічно зрозуміло, що якщо є бажання отримувати гарний якісний урожай, а також гарний приріст до дерева у вигляді здорових молодих пагонів, то дерево просто необхідно підгодовувати, оскільки впродовж свого життя воно постійно бере корисні мікроелементи саме з тієї ділянки ґрунту, в якій росте коренева система", - сказав Дмитро.
За його словами, перше весняне підживлення дасть черешні захист від хвороб і шкідників. Друге осіннє - допоможе дереву впоратися з морозами та набратися сил для нового сезону.
На запитання, якими добривами робити підголівлі черешні, немає однозначної відповіді. Оскільки, по-перше, підгодівля залежить від кліматичної зони, в якій росте дерево. А, по-друге, від сорту черешні та ґрунту.
Наприклад, сірі лісові ґрунти, які здебільшого розташовуються в лісостеповій зоні, утворюються в умовах теплішого і сухішого клімату. Чорноземи більшою мірою представлені в степовій зоні.
Каштанові ґрунти розміщуються південніше чорноземних, на сухих степових територіях.
Полотні ґрунти утворюються внаслідок надмірного зволоження. Бурі лісові ґрунти трапляються в Карпатських і в Кримських гірських регіонах.
"Тому кожен із вас, хто має у своєму саду чи на ділянці черешню, має самостійно визначити, якими ж добривами потрібно її підгодовувати", - сказав Дмитро.
Також садівник опублікував таблицю, яка допоможе визначити, яких елементів не вистачає вашій рослині.
Попри те, що існує стільки складнощів, які змушують кожного власника черешні по-різному використовувати добрива, існують кілька загальних правил внесення підгодівлі.
Активний період додавання в ґрунт мікроелементів припадає на осінь, коли дерева відчувають дефіцит фосфору та калію.
Також підголівлі потрібно вносити навесні - в період початку руху соку по стовбурах і гілках, коли набухають бруньки.
У весняний період підгодовують землю двічі: коли починається пробудження рослини і через три тижні перед початком активного цвітіння.
У період масового розпускання бутонів варто внести компост, гній або магазинну органічну суміш для плодових дерев.
У червні-липні черешню підживлюють ще 2-3 рази з інтервалом від трьох тижнів. Вносять також органіку.
Youtube-канал Молодий садівник має 25 тисяч підписників і присвячений правильному догляду за садом і городом. Його автор - садівник на ім'я Дмитро.
На каналі ви знайдете таку інформацію:
Дуже популярним добривом є курячий послід. Доступність цього добрива ніяк не применшує його цінних поживних якостей. Цей вид гною містить азот, кальцій, калій, магній і фосфор - концентрація цих речовин у 3-4 рази вища, ніж у гної інших тварин.
До переваг курячого посліду слід віднести і те, що він не токсичний, підвищує стійкість культур до хвороб і несприятливих зовнішніх чинників. Крім того, абсолютно екологічний та обходиться набагато дешевше, ніж мінеральне добриво.
Важливий плюс курячого посліду в тому, що він має пролонговану дію, оскільки корисні речовини вивільняються повільно. Таким чином, це підживлення продовжує живити ґрунт і через 2-3 роки після внесення.
Важливо! З курячим послідом необхідно суворо дотримуватися пропорцій, щоб не пошкодити коріння.
Азотне добриво можна внести з початку весни до середини літа.
До мікроелементів, які краще вносити у весняний період, належать: сечовина, аміачна селітра, калійна сіль, суперфосфат. Кількість і періодичність підгодівлі залежать від віку дерева і типу ґрунту.
Під час осіннього підживлення плодовим деревам припаде до смаку перегній. Його вносять у ґрунт під черешню на глибину 12-15 см.
Черешня до 8 років потребує близько 30 кг перегною. Більш дорослі рослини - близько 50 кг цього органічного добрива.
Дивіться відео - Якими добривами і коли робити підгодівлю черешні:
Раніше Главред писав, що в липні дачники розкидають апельсинові шкурки по саду, щоб відлякати тварину, яку дехто вважає шкідником. Детальніше про те, кого можна вигнати з саду за допомогою цитрусових, читайте в матеріалі: Тільки не в сміття: для чого хитрі дачники розкидають по саду шкірку з апельсина.
Вам також може бути цікаво: