Про що ви дізнаєтесь:
Червоний буряк — дуже популярний, корисний і смачний овоч, тому українці обов’язково висаджують його на своїх городах.
Буряк може вирости дрібним і несолодким, якщо ростиме на непридатному ґрунті. А ця культура полюбляє багаті на перегній, вологі та пухкі ґрунти. Найкраще висівати буряк на ділянках, де минулого року вносили органічні добрива. «Главред» допоможе розібратися, як сіяти буряк так, щоб він виріс великим і солодким.
Бурякове насіння дрібне, але багатопаросткове: з однієї насінини може вирости кілька коренеплодів. Тому навіть у найдосвідченіших дачників посів часто виходить загущеним. Щоб буряк не вродив дрібним, його потрібно висівати рідко, а після сходів обов’язково проріджувати зайві паростки. Відстань між рослинами повинна становити не менше 15–20 см.
Буряк краще за інші коренеплоди переносить тимчасову нестачу вологи, але не варто його перевіряти на міцність. Якщо не поливати буряк вчасно, особливо у період формування коренеплодів, він не досягне потрібного розміру й залишиться дрібним. Але і занадто часті поливи не підуть йому на користь: ущільнений ґрунт заважає доступу повітря до коренів, що уповільнює ріст.
Щоб буряк виріс солодким, у ґрунт не рекомендують вносити свіжий гній. Під час його розкладання виділяється велика кількість азоту, що стимулює ріст бадилля, а не коренеплодів. До того ж буряк, вирощений у перенасиченому азотом ґрунті, може мати гіркуватий присмак. Надмірна кількість азоту також робить буряк кострубатим, блідим, з білими прожилками — тому краще не ризикувати.
Якщо у вас кислий ґрунт, то врожай буряка буде низьким. Оптимальний рівень pH для цієї культури — від 6,5 до 7,5. Що ж робити, якщо ґрунт не відповідає цим параметрам? Як розповідають на YouTube-каналі «Дім та присадибна ділянка», для покращення ґрунту можна використати деревну золу або подрібнену яєчну шкаралупу.
А щоб зменшити лужність, варто внести торф, курячий послід або кислі добрива: суперфосфат, сульфати, гідрофосфат амонію. Добре працює також вирощування сидератів — наприклад, гірчиці.
Через 2–3 тижні після першого проріджування буряк варто підживити розчином золи та кухонної солі. Остання, до речі, збільшує вміст цукру в коренеплодах. Для приготування розчину потрібно розчинити 2 склянки золи й 1 столову ложку солі у 10 літрах теплої води, добре перемішати й полити ним грядку.
Буряк буде смачнішим і солодшим, якщо у ґрунті є бор. Найчастіше дефіцит бору виникає в заболочених, піщаних та супіщаних ґрунтах. У такому випадку один раз за сезон буряк слід підживити борною кислотою: 10 грамів препарату розчиняють у 10 літрах води.
Для того, щоб виростити великий і солодкий буряк, слід правильно обрати ділянку, дотримуватись режиму поливу, контролювати кислотність ґрунту, уникати надлишку азоту та вчасно підживлювати рослину корисними мікроелементами.
Вас може зацікавити:
Канал створено в 2020 році. Підписалося більше 186 тисяч користувачів. На каналі багато цікавої інформації на різні теми - догляд за квітами, ягідними кущами, вирощування овочів. Крім того, на каналі можна замовити насіння різних сортів овочів.