Ви дізнаєтеся:
Багато городників стикаються з проблемою, коли портулак та інші бур‘яни швидко поширюються ділянкою. Вони неймовірно активно захоплюють пристовбурні кола дерев, грядки, стежки в городі та навіть простір між плиткою.
На Youtube-каналі Ігор критикує розповіли, як можна вивести портулак з городу.
Якщо вам цікаво, як можна швидко і легко позбутися бур'янів, читайте матеріал: Бур'яни загинуть на корені за допомогою одного "чарівного" розчину і це не хімія.
Портулак (Portulaca) - це рід однорічних або багаторічних трав'янистих рослин, часто сукулентних, що належать до сімейства портулакових.
Ця рослина займає будь-який вільний простір, на який потрапляють сонячні промені. Активно розвивається в другій половині літа і росте практично у всіх кутах садової ділянки, оскільки це дуже витривала рослина.
Ігор показав грядку, з якої він зібрав цибулю і згодом нічим не поливав. І хоча літо було вкрай посушливим, це абсолютно не завадило портулаку вкрити ділянку щільним килимом.
"Також у поширенні портулаку винні самі городники, бо ми кидаємо його в компост і потім його розносимо по городу. А насіння портулаку, на відміну від інших бур'янів, у компості зберігає свою всхожість до трьох років", - сказав Ігор.
За його словами, насіння цієї рослини дуже дрібне. Кожен вузлик, який відцвіте маленькими жовтенькими квіточками, створює велику кількість коробочок, усередині яких містяться десятки і сотні насінин.
Складність ще в тому, що портулак не їдять більшість тварин через наявність у ньому щавлевої кислоти. Рослина занадто кисла, тому її не хочуть їсти навіть гуси.
Дощ і посуха їй не страшні. Також портулак складно покосити, оскільки він стелиться по землі й однаково кине величезну кількість насіння, яке, щойно з'явиться можливість, обов'язково зійде.
Класичний метод боротьби з портулаком - це обробка будь-якими гербіцидами. Але варто пам'ятати про те, що ваші рослини будуть погано розвиватися через рік після того, як ви обробите ділянку хімією. Застосовувати чи не застосовувати гербіциди - вирішує кожен садівник сам.
Другий метод боротьби з портулаком - це прополка.
Втім, цей спосіб не дуже ефективний, оскільки, як уже було сказано, якщо рослина вже кинула насіння, то вона обов'язково зійде.
"Якщо ви збираєтеся прополювати, то починайте це робити, поки портулак не сформував насіннєві коробочки і не почав цвісти. Він починає цвісти такими маленькими жовтенькими квіточками", - порадив Ігор.
І третій спосіб боротьби з портулаком, який пропонує Ігор, найбільш незвичайний.
"Отже, друзі, китайська мудрість нам говорить: якщо хочеш щось перемогти, просто візьми і з'їж це. Я вам зараз покажу смачний рецепт перемоги", - сказав садівник.
Він рекомендує замаринувати портулак. Для цього рослину потрібно помити, нарізати великими кубиками. Далі - додати за смаком оливкову олію або олію виноградних кісточок, лимонний сік або яблучний оцет, свіжий порізаний часник (також можна використовувати сухий часник), сіль.
Усі інгредієнти потрібно перемішати й відправити в холодильник на кілька годин або на ніч.
"Якщо зараз хтось із вас сміється, що я просто взяв і нарізав бур'ян, то знайте, що портулак не просто належить до їстівних рослин. Це лікарська рослина, тому що містить дуже велику кількість вітаміну С, вітаміну А, залізо, кальцій, калій, а найголовніше - він містить велику кількість антиоксидантів і жирних кислот. Омега 3 - його найбільша цінність", - розповів Ігор.
Утім, варто зважати на те, що портулак належить до лікарських рослин через великий вміст щавлевої кислоти, тож понад 200 г на день його з'їдати не рекомендується.
За словами Ігоря, за смаком портулак схожий на звичайну білокачанну капусту. З цією рослиною можна поєднувати у стравах усе, що завгодно. Наприклад, огірки та помідори.
"Загалом, це як корисний наповнювач, який не має жодного яскраво вираженого смаку, і з нього можна зробити абсолютно все, що завгодно. Рослина абсолютно нормальна на смак, і при цьому вона дуже корисна", - резюмував городник.
Дивіться відео - Як позбутися портулаку китайським методом:
Портулак відомий уже понад 4000 років.
Рослина отримала свою назву від латинського слова "portula", що означає "маленькі ворота", через спосіб розкриття коробочки з насінням.
На гербі Річарда Левове Серце був зображений портулак, що символізував удачу і перемоги.
На Кіпрі портулак вважається квіткою кохання, а араби називають його "благословенним".
У період золотої лихоманки в Каліфорнії, коли серед старателів почалася цинга, портулак допоміг уникнути загибелі, за що отримав прізвисько "салат рудокопа".
Чим корисний портулак:
Раніше Главред писав про таку проблему городників як скручування листочків томатів. Що робити, якщо листя у помідорів скручується, читайте в матеріалі: Сигнал SOS від томатів: чому скручується листя і як врятувати врожай.
Вам також може бути цікаво:
"Садівництво - це моє хобі, на своєму каналі ділюся своїм вдалим і будь-яким досвідом у догляді за рослинами на своїй ділянці", - пише про свій канал автор.
Він зазначає, що його мета - отримувати багатий та якісний врожай, впроваджуючи ефективні методи рослинництва в саду та городі.
"Дружина мені вічно дорікає, що я все критикую і все мені не подобається. Але я просто хочу, щоб все було максимально ефективно та правильно", - додав чоловік.
На Youtube-канал "Ігор критикує" підписані 130 тисяч осіб. Опубліковано 424 відео.
Автор живе в Україні та відкрив свій канал 12 листопада 2022 року.