Ви дізнаєтеся:
Досвідчені садівники знають, що деякі рослини не можна садити поруч. Якщо не вгадати з правильним сусідством, то можна залишитися без врожаю.
Главред розібрався, які види дерев є друзями, товаришами, ворогами в саду. Усі деталі розкрили на Yоutube-каналі Виростимо сад дбайливо.
Якщо вам цікаво, якими рослинами оформити садові стежки, читайте матеріал: Розкішний сад гарантовано: названо найкращі рослини для висаджування вздовж доріжок.
Першу рослину не просто небажано садити поруч із вишнею. Її в принципі не варто тримати на ділянці. І це її найближча родичка - вишня повстяна. Річ у тім, що вона є природним резервуаром такого небезпечного захворювання, як маніліальний опік (іншими словами - моніліоз, плодова гниль).
Вишня повстяна хворіє на моніліоз першою, зберігає в собі всю інфекцію та роздає її іншим рослинам.
Друга рослина, якій не місце поруч із вишнею, це малина. Ця смачна ягода вирізняється ненажерливістю і буде конкурентом вишні за харчування. Малина висушує, витягує з ґрунту всі поживні речовини. Малину краще садити окремо на відстані не менше 3-5 метрів від вишні.
Третя група рослин, які потрібно садити щонайменше за три метри від вишні, це пасльонові (перці, баклажани та помідори). Вони можуть стати джерелом небезпечного вертицильозного в'янення, також відоме як вертицильоз або вілт. Це грибкова хвороба рослин. Пасльонові приносять у сад цю хворобу на своєму корінні та залишається в саду вона надовго.
Що ще не можна садити поруч із вишнею? Четверта рослина - це картопля. У картоплі та більшості плодових є один спільний і дуже небезпечний шкідник - це золотиста нематода. Поселяючись на корінцях, вона послаблює рослину, висмоктуючи з неї всі соки. У результаті в саду не буде ні картоплі, ні здорових плодових дерев.
П'ята рослина, якій не місце на ділянці й поруч із плодовими деревами та городом - це береза. Це дуже ненажерлива рослина-водохліб. На затоплених або перезволожених ділянках березу можна і потрібно садити, тому що вона забере зайву вологу собі. Але якщо ви посадите вишні, яблуні, інші плодові рослини і чагарники ближче ніж на 6-8 метрів від берези, то вона висмокче з ґрунту всю воду, а інші дерева страждатимуть від спраги.
Найкращий сусід для вишні - це вишня іншого сорту. Лише в цьому випадку відбувається запилення і зав'язуються нові вишеньки.
Груша добре дружить з яблунею, тому їх можна садити разом. Дерева одночасно обприскують від шкідників.
Айва - також хороша подруга груші та стане для неї чудовою підщепою.
Садівник Володимир каже, що не є прихильником висаджування чагарників поруч із деревами, але аґрус, смородина і виноград дружать із грушею.
Абрикос - прекрасне дерево, але з ним не дружать інші кісточкові. Поруч не рекомендується садити ні сливу, ні вишню, ні персики. А якщо вже садити, то на відстані в п'ять-шість метрів.
З красунею черешнею прекрасно уживеться вишня. За словами Володимира, вони як "нитка з голкою". По-перше, вишня є запилювачем черешні.
"Не черешня черешню запилює, а вишня запилює черешню. Якщо купили черешню, обов'язково в лівій руці має бути у вас вишня - щеплена, дикушка, без різниці", - розповів садівник.
Сливу також любить черешня, але на відстані п'яти метрів, не ближче.
Аличу також можна посадити за кілька метрів від черешні. Але є одна умова: алича має бути на низькорослій підщепі. Високу підщепу не можна, оскільки алича затінюватиме черешню, а вона цього не любить.
Поруч зі сливою можна посадити чорну смородину, аґрус і яблуні. Клен збільшує її врожайність.
Що не можна садити поруч зі сливою:
Дві сливи не уживуться поруч, якщо вони представляють східні та західні різновиди.
Дивіться відео - Що не можна садити поряд з вишнею, грушею, черешнею, сливою:
Раніше Главред писав, які квіти садити навесні в саду та на клумбі: названо ідеальні варіанти.
Вам також може бути цікаво:
Веде канал садівник Володимир, який максимально доступно розповідає про хвороби та шкідників саду.
Автор ділиться, як зберегти корисних комах. Дає поради та рекомендації щодо розв‘язання проблем саду, виходячи зі своєї практики.
На каналі можна переглянути понад триста корисних відео.