Кавун - популярна в Україні баштанна культура, яка невимоглива до ґрунту і не боїться посухи. І якщо до повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ проблем з кавунами в Україні не було, то після окупації частини Херсонщини та постійних обстрілів південних регіонів країни кавуни сильно подорожчали, а влітку вибір цих ароматних і смачних плодів не такий вже й великий. Тому можна спробувати виростити кавун на власній дачній ділянці.
Усі секрети вирощування кавунів розкрили на Youtube-каналі Agrolife ua.
Раніше Главред зібрав поради фахівців, як успішно виростити вдома плантацію кавунів. Читайте матеріал: Яке добриво найкраще для кавуна: влітку отримаєте шалений урожай.
Висаджувати насіння кавуна можна двома шляхами: одразу у відкритий ґрунт або спочатку отримати розсаду шляхом посадки насіння в ящики або касети.
Вирощування баштанних культур з розсади практично завжди гарантує ранній урожай.
Дуже важливо провести передпосівну підготовку, оскільки вона дасть змогу максимально спростити процес вирощування.
Якщо ви вирощуєте кавуни в домашніх умовах, то краще провести знезараження насіння, що дасть змогу запобігти хворобам рослин.
Глибина висадки насіння в землю загалом варіюється від 1 до 6 см. Що дрібніше ваше насіння, то меншою має бути глибина посадки.
Чим легший ґрунт, тим глибше слід висаджувати насіння.
У разі використання технології крапельного поливу глибина посадки становить від 1 до 3 см, у разі богарної технології - від 3 до 6 см, особливо якщо є нестача вологи в посівному шарі.
Обов'язково слід зволожити ложі для посадки.
Ідеальне місце посадки кавунів - піщаний ґрунт із гарною повітропровідністю.
Гібриди завжди садять сухими, а ось сортове насіння перед посадкою слід замочити на 12 годин, після чого обмотати у вологу тканину до прокльовування і садити по 2-3 насінини в лунку.
Youtube-канал Agrolife.ua має 21,6 тис. підписників. На каналі публікуються відео з порадами щодо вирощування овочевих і садових культур.
"Ми раді допомогти всім, хто любить землеробство, цікавиться новинками та впроваджує нові технології з метою отримання максимального врожаю", - пишуть автори каналу.
Також у компанії Agrolife є інтернет-магазин, в якому можна купити насіння та агротовари.
Правильна схема посадки така:
Місця посадки маркують, щоб було видно ряди. На 4-5 день після посадки обов'язково потрібно ліквідувати перші нитки бур'янів.
Дивіться відео - Як правильно садити кавуни:
Щоб кавуни були великими та солодкими, а врожай - багатим, досвідчені городники радять покласти в лунку при посадці курячий послід, перегній та шматочок хліба. Усе потрібно гарненько перемішати, щоб земля була пухкою. Після посадки саджанець кавуна необхідно полити.
Багато городників цікавляться, чи можна поруч висаджувати диню і кавун.
У принципі, проти спільного вирощування цих двох культур немає ніяких серйозних протипоказань. І кавуни, і дині мають однакові вимоги до умов вирощування. А саме - люблять відкрите і сонячне місце, а також родючий ґрунт.
Варто враховувати, що рослини здатні розростатися. З цієї причини не рекомендується висаджувати кавуни і дині занадто близько.
Крім того, обізнані городники і садівники підкреслюють, що баштанні схильні до зараження однаковими хворобами.
Кавуни, дині та гарбузи забирають із ґрунту багато поживних елементів, тому не варто висаджувати поруч ті рослини, які мають дозрівати з ними в один період.
Крім того, кавуни сильно розростаються, тому поруч краще вирощувати ті рослини, які дадуть більш ранній урожай.
Поганими сусідами для кавуна будуть буряк, морква, редис і часник.
Хорошим сусідом для кавуна стане редька, яка сприяє здоровому розвитку плодів.
Крім того, редька захищає кавун від клопів, покращує структуру ґрунту, а зелень оберігає баштанну культуру від крилатих шкідників і приваблює корисних комах.
Також на одній грядці з кавунами можна посадити запашні трави: коріандр, чебрець, аніс, шавлію, базилік, кріп, руколу.
Раніше Главред писав, що можна садити у відкритий ґрунт у червні.
Вам також може бути цікаво: