Сухе варення - це гордість старослов'янської кухні. Батьківщина сухого варення - Київ.
Сухе варення - це фрукти, попередньо кілька разів витримані в сиропі, а потім зазнали сушіння. І від того, скільки триватиме процес сушіння і залежить в чималому ступені смак варення.
Наприклад, вишня, підв'ялена і трохи не досушена, має тягучу консистенцію, що нагадує мармелад. Відмінний десерт до чаю.
Сухе варення зберігає всі корисні речовини свіжих фруктів, на відміну від звичайного варення має меншу кількість цукру в складі, а ще цей десерт просто обожнюють діти, пише smak.ua.
Для приготування варення підійдуть будь-які фрукти: яблука, груші, полуниця, слива, айва і т.д. тільки перед приготуванням фрукти слід нарізати шматочками.
Ретельно перебираємо ягоди полуниці, прибираючи м'яті і зіпсовані. Викладаємо ягоди в друшляк і промиваємо під проточною водою.
Очищаємо ягоди полуниці від хвостиків. Для сиропу в широку ємність наливаємо воду, висипаємо цукор. Все добре перемішуємо. Сироп ставимо на повільний вогонь. Проварюємо до повного розчинення цукру, постійно помішуючи ложкою або лопаткою.
Акуратно викладаємо полуницю. Всі ягоди повинні бути занурені в сироп. На повільному вогні проварюємо наше варення протягом 30 хвилин. Відкидаємо ягоди на друшляк і залишаємо на добу. За цей час сироп повинен добре стекти.
На наступний день викладаємо ягоди не дуже близько один до одного в керамічну формочку.
Відправляємо форму в розігріту до 50 градусів духовку на верхню поличку. У духовій шафі ягоди повинні провести близько трьох годин.
Потім полуницю слід остудити і обваляти в цукровій пудрі або цукрі. Зберігати такі ягоди краще в скляній банці або герметичному судку.