Що готують на Радоницю: меню і рецепти поминальних страв

Що готувати на Радоницю / pixabay

Весь тиждень після Великодня ми готуємося до поминальних днів, які, за українськими традиціями, у нас проходять в суботу, неділю та понеділок.

Радониця - це батьківський день, який завжди випадає на дев'ятий день від Великодня. На Радоницю відбувається перше після Великоднього тижня поминання покійних.

Страви поминального столу обов'язково включають коливо, кисіль, холодні рибні закуски, млинці, рибні пироги, шпроти, які мають певний зв'язок з християнською символікою, а також інші великодні страви – яйця, паски, м'ясні страви.

Але є й інші страви, які дуже цінуються на сучасному поминальному столі:

Главред зібрав рецепти і меню на Радоницю і поминальні дні 2021.

Коливо або поминальна кутя - рецепт

Вам потрібно:

Крупу промити, відварити у воді на середньому вогні, знімаючи в процесі варіння утворюється піну. Як тільки крупа почне виділяти слиз, злити залишки води.

Кашу перекласти в інший посуд, додати молоко і варити до готовності крупи і загустіння, весь час помішуючи. Залити мак крутим окропом, дати розпаритися 5 хвилин. Потім воду злити, мак промити і знову залити окропом, трохи потримати, знову злити воду.

Читати такожЩо за свято Червона Гірка: дата, традиції і прикмети

Потім розпарений мак добре розтерти в порцеляновій ступці, додаючи по 1/2 ч. ложки окропу до кожної столової ложки маку. Макова маса повинна стати білуватою.

Підготовлений мак змішати з загусла розм'якшеною крупою, додати мед, прогріти 5-7 хвилин на слабкому вогні, безперервно помішуючи. Потім зняти з вогню і заправити густим варенням.

Пиріг з рибою

Вам потрібно:

Взяти готове листкове тісто, розморозити по інструкції на упаковці. Розкачати половину тіста довгим прямокутником. Покласти філе горбуші (половинку уздовж хребта), посолити, поперчити, рівномірно розподілити обсмажену на олії цибулю, покласти акуратно філе судака (половинку), посолити.

Зверху накрити все розкатаної другою частиною тіста, сформувати рибу. Зайве тісто відрізати, зробити з нього плавники, хвіст. Ножем намалювати (не прорізаючи) голову, очі, умовний малюнок луски.

Змастити пиріг жовтком і запекти в духовці, до золотистої скоринки, приблизно 40-50 хвилин.

Пиріжки з м'ясом

Вам потрібно:

У фарш додаємо відвареної до напівготовності рис, дрібно нарізану цибулю, вершкове масло, сіль, перець і ретельно перемішуємо. Тісто ділимо на шматочки (приблизно на 60 гр) і кожен шматок розгортаємо тонкими кружечками, в середину кладемо 1 ст ложку фаршу.

Краї, піднімаючи, защипуємо. Готові пиріжки викладаємо на деко і змащуємо збитим яєчним жовтком. Відправляємо в духовку приблизно на 45 хвилин.

М'ясний рулет з яйцями

Вам потрібно:

Фарш м'ясний і яловичий змішати, додати розмочений в молоці хліб, рубаний лук, петрушку, 1 сире яйце, сметану, нашаткований без насіння огірок, посолити, поперчити і вимішати до отримання однорідної в'язкої маси.

Очищені варені яйця обваляти в борошні, покласти один за одним по центру викладеного у формі довгого і вузького прямокутника фаршу, з'єднати краї і покласти рулет на змащене жиром деко, змастити яйцем.

Посипати м'ясний рулет меленими сухарями і запекти в духовці при температурі 180 °С, періодично поливаючи бульйоном або водою.

Новини заразКонтакти