Нерідко здається, що ніж у подарунок – це відмінний вибір. Наприклад, набір добре заточених кухонних ножів в подарунок мамі або стильний мужній клинок – на день народження чоловікові. І, здавалося б, куди ж без ножа – якщо зібрався на свято до друга-мусульманина.
Однак прикмети на питання: чи можна дарувати ніж – відповідають дуже обережно.
Прикмета стверджує, що дарувати ніж – до сварки. Причин для подібних забобонів кілька:
До слова, уточнимо, чи дозволяє дарувати ножі іслам. Для побутових цілей або на пам'ять – то релігія цього не забороняє. А ось якщо як знаряддя для вбивства - тоді в очах Аллаха дарувальник стає співучасником злочину.
Щоб уникнути неприємностей - достатньо, за повір'ям, виконати дві умови.
⇒ Умова перша. "Викупити" подарунок у дарувальника хоча б за одну копійку. Примітно, що в слов'янські країни традиція «викуповувати» ніж прийшла з Британії: там за ножі дарувальникам давали півпенні.
⇒ Умова друга. Ніж рекомендують дарувати в чохлі (в тому числі і з санітарних міркувань) – і виймати ніж із чохла після покупки має право лише той, кому цей ніж призначений у подарунок.
Читати такожЧому не можна дарувати годинник: названі причини
Є прекрасний оригінальний тост, коли даруєш ніж. Такий тост, що вимовляється від душі за святковим столом - цілком може зіграти роль замовляння, що "налаштує" подарунок на правильний, добрий лад:
Мій подарунок - це ніж.
На інші не схожий,
Ти їм акуратно ріж,
Все непотрібне відріж.
Я тобі його дарую,
Щоб ти зрозумів, я люблю
Радувати тебе завжди,
Дуже я ціную тебе!
Якщо після такого подарунка в родині почалися неприємності - навіть несуєверні люди, мабуть, вирішать від подарунка-ножа позбутися. Від гріха подалі, як то кажуть.
У цих випадках езотерики найчастіше рекомендують пожертвувати ніж церковній громаді: нехай ніж піде на добру справу – для приготування їжі священнослужителям і нужденним людям.
А ось просто викидати або передаровувати – не радять: це, мовляв, не допоможе і не виправить ситуацію. А якщо передарувати зі злим умислом ("Нехай, мовляв, інші тепер помучаться…")– то це навіть посилить напасті.
Раніше ми писали про те, чому дарувати парну кількість квітів не можна і де це прийнято. Парну кількість квітів кладуть на могилу – але дарують живим непарну кількість квітів.