Про що ви дізнаєтесь:
Здавна в народі вважають, що навіть звичайний похід на кладовище до рідних може обернутися трагедією, якщо не звертати уваги на прикмети, пов’язані з цим місцем.Потрібно знати багато нюансів, наприклад, у який час можна приходити на кладовище та яких табу слід дотримуватися під час візиту до міста мертвих. Крім того, існують і слова, які не можна говорити, перебуваючи на кладовищі. Навіть вітатися з померлими потрібно правильно. Главред допоможе розібратися у цих питаннях.
Найкраще відвідувати кладовище до обіду. Віруючі кажуть, що вранці Бог дозволяє душам померлих зустрічатися з їхніми рідними.Езотерики вважають, що саме в ранковий час люди захищені від зіткнення з чимось потойбічним і не втрачають енергії. Тобто найкраще провідувати покійних до 12:00.
Після обіду не радять відвідувати кладовище, щоб не турбувати душі померлих. У народі вважають, що як тільки сонце починає хилитися до заходу — починається час мертвих. Багато хто вірить, що після заходу сонця по всьому кладовищу літають душі померлих, і ті, хто порушив їхній спокій, можуть потрапити у потойбічний світ.
Ще одне важливе табу: померлих не можна турбувати у жодне з 12 великих православних свят (особливо Трійцю та Різдво).На цвинтар не ходять від Великодня до Радониці, а також після свята Покрови Пресвятої Богородиці, адже душі померлих у цей період «відпочивають», а їхню натуральну «ковдру» — листя чи сніг — не можна чіпати.
Віруючі вважають, що найкраще приходити до покійних у суботу, підібравши правильний час.
На каналіCredo розповідають, що страх відвідувати кладовище в післяобідній час — це радше забобон. Це пов’язано з побоюванням людей зустріти щось потойбічне.
Православні радять просто перехреститися, а потім прочитати молитву за упокій тих, хто там похований.Не потрібно озиратися або крутитися на одному місці.
Езотерики наголошують: на кладовище потрібно заходити з відкритими руками. Категорично заборонено щось стискати в долонях — це робиться для того, щоб не занести на територію кладовища те хороше, що є у вашому житті.Якщо у вас є сумка — повісьте її на руку або плече.
Езотерики кажуть: якщо ви будете виявляти надмірну увагу до чужої могили, то можете наразитися на своєрідну «помсту».За народними прикметами, якщо ви проявите неповагу до місця поховання, то душа покійного може «піти за вами», і у вашому житті виникнуть значні неприємності.
Існує думка, що на місці поховання слід залишати щось їстівне, що любила покійна людина.Тому на могилах у поминальні дні часто можна побачити багато тарілок із продуктами.
Однак церква наголошує: фізична їжа мертвим не потрібна. Їм приємніше, коли за їхні душі моляться.Продукти краще роздати тим, хто цього потребує.Також не варто залишати їжу, що швидко псується.
Вас може зацікавити:
YouTube-канал CREDO — це український християнський медіаресурс, який публікує відео на релігійні та духовні теми. На каналі можна знайти проповіді, богослужіння, біблійні роздуми, інтерв’ю та інші матеріали, пов’язані з католицькою вірою. Канал активно висвітлює події з життя Церкви, включаючи трансляції важливих богослужінь, таких як похоронні меси та інші церковні події.