Непублічна частина зустрічі президента України Володимира Зеленського і господаря Білого дому Джо Байдена ймовірно проходитиме на підвищених тонах. Причиною тому є угода США і Німеччини щодо Північного потоку-2. І навіть незважаючи на те, що візит Зеленського до Штатів призначено на дату, коли Конгрес буде у відпустці, влада отримує десятки листів від конгресменів, які готові перервати відпочинок і відправитися на перемовини з українським главою держави. Про це заявив глава фракції Слуга народу у Верховній Раді Давид Арахамія.
У ефірі телеканалу Україна 24 він сказав про те, що Київ вважає Північний потік-2 геополітичним проектом, і у цій ситуації українська держава фактично зробила ставку на Конгрес. Перед поїздкою Зеленського до Вашингтона програма візиту детально опрацьовується з Британією, Польщею та країнами Балтії. І коли парламент США збереться у вересні, можна буде побачити, як Конгрес чинитиме опір рішенню Байдена щодо трубопроводу Газпрому.
При цьому, за його словами, незважаючи на той факт, що Конгрес під час візиту Зеленського до США, який відбудеться 30 серпня, перебуватиме у відпустці, Україна вже отримує безліч листів від конгресменів, готових "перервати свою відпустку і приїхати на зустріч" (із Зеленським, - ред.).
"(У Конгресі, - ред.) є двопартійна підтримка України", - вказав парламентарій.
Також політик додав, що зустріч Зеленського і Байдена, принаймні на неформальному рівні, ймовірно пройде на підвищених тонах. США зробили різкий вчинок, схваливши СП-2. Наразі стало зрозуміло, що Вашингтон працює з Німеччиною і заграє з Росією з метою протистояння Китаю.
"Я очікую, враховуючи градус, що як мінімум непублічна зустріч Зеленського з Байденом буде на підвищених тонах. США сьогодні багато в чому недооцінюють, а може роблять вигляд, що недооцінюють, удар, який вони роблять таким вчинком. Дипломатичною мовою кажуть, що "ми глибоко стривожені" і т.п., а на недипломатичному люди кажуть, як є. Коли партнери один з одним розмовляють, вони повинні говорити бачення очима одного партнера і іншого партнера. Всі розуміють, що наразі головна подача на Німеччину і загравання (США) з Росією – це, по суті, якась така неформальна коаліція проти Китаю", - підкреслив Давид Арахамія.Читати такожСценарій Путіна щодо Донбасу і ізоляція від Конгресу: експерт оголосив про удар Байдена по Зеленському
Нагадаємо, США і Німеччина 21 липня підписали декларацію щодо трубопроводу Північний потік-2. У документі йдеться про обіцянки Україні у вигляді фінансової компенсації і продовження транзитного газового контракту з Росією, який закінчується у 2024 році, ще на 10 років. Якщо Москва піде на нову агресію проти Києва, Німеччина повинна буде впровадити санкції проти російської держави і відстоювати аналогічні дії на рівні ЄС.
На Банковій піддали критиці документ щодо СП-2. У Зеленського вважають, що це декларація, яка не містить будь-яких серйозних зобов'язань Німеччини перед Україною. Києву потрібні гарантії того, що Росія не атакуватиме українську державу, а також вирішення питання транзиту. У таких умовах Україна продовжуватиме вести перемовини із Заходом і боротися з російським трубопроводом.