План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) Україні не принесе користі, бо країна вже досягла всіх вимог для вступу в Альянс, заявив колишній спецпредставник Держдепу США в Україні і дипломат Курт Волкер.
В інтерв'ю виданню "НВ" Волкер пояснив, що план дій щодо членства був створений для того, щоб допомогти іншим країнам досягти готовності до вступу в НАТО.
До цього плану входить: національні плани щодо наближення до стандартів НАТО, програми обмінів, тренінги та підготовки військових. Їх усіх Україна вже виконала, тому потреби в ПДЧ немає.
Країни-члени НАТО, на думку колишнього спецпредставника Держдепу США в Україні, використовують ПДЧ для України швидше як перешкоду.
"Що б я хотів бачити, так це те, що США та інші країни-учасниці Альянсу визначили, яким повинен бути подальший шлях до НАТО для України, замість того, щоб обговорювати, потрібен ПДЧ чи ні", — стверджує Волкер.
Він додав, що у 1999 році він був одним з тих, хто працював над чорновим варіантом документа ПДЧ. Через це у нього особлива думка з цього приводу.
7 червня в Північноатлантичному альянсі сказали, що Україні та Грузії не нададуть ПДЧ до НАТО на саміті в Брюсселі. На цей момент серед країн-учасниць Альянсу немає консенсусу з цього питання.
14 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що Байден повинен чітко відповісти на запитання, чи бачать на Заході Україну в НАТО, і коли Київ отримає ПДЧ.
Після саміту Північноатлантичного альянсу, який пройшов 14 червня, в НАТО сказали, що Україна інтегрується до блоку безпеки заходу на підставі ПДЧ. Однак коли конкретно Києву нададуть такий план, в організації не уточнили.
Детальніше про шанси України вступити до НАТО можете дізнатися у сюжеті ТСН:
Президент США Джо Байден сказав, що Україна на цей момент не готова до вступу в НАТО. Головним каменем спотикання американський президент назвав корупцію.